Počítač už má každá druhá domácnost

3. 12. 2009 | ILE
ČSÚ uvolnil informace, ze kterých vyplývá, že počítač má v domácnosti již 54% obyvatel. Zároveň stoupl počet domácností vybavených vysokorychlostním internetem, a to o 11% na 44%. Počet domácností, které mají vlastní počítač každoročně plynule narůstá, ČSÚ však upozorňuje, že pokud chceme držet standardy vyspělých států západní Evropy, musíme si ještě zhruba o 25% polepšit.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

ČSÚ uvolnil informace, ze kterých vyplývá, že počítač má v domácnosti již 54% obyvatel. Zároveň stoupl počet domácností vybavených vysokorychlostním internetem, a to o 11% na 44%.
Počet domácností, které mají vlastní počítač každoročně plynule narůstá, ČSÚ však upozorňuje, že pokud chceme držet standardy vyspělých států západní Evropy, musíme si ještě zhruba o 25% polepšit.
Spolu s technologickou vybaveností ovšem roste i počítačová gramotnost - důvodem je nejen soustavná osvěta generace 55 +, ale i dozrávání těch obyvatel, kteří se s IT technologiemi setkali v první polovině devadesátých let. Pro generaci do deseti let se naopak počítač stal jedním z nativních zařízení v domácnosti.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: