Poslanci podpořili zákon, který má omezit reklamu u silnic

14. 12. 2011 | BVo
Poslanci v úterý podpořili novelu zákona, která by měla výrazně omezit reklamní billboardy v okolí českých silnic. Netýká se však městské a obecní zástavby, kde o nich rozhodují příslušné úřady.

Poslanecká sněmovna včera podpořila novelu zákona o pozemních komunikacích, se kterou přišel ministr dopravy Pavel Dobeš. Podle tohoto zákona by měla do pěti let zmizet většina reklamních billboardů z okolí českých silnic. Poslanec Josef Smýkal však v souvislosti s touto lhůtou varuje před možnými arbitrážemi. Podle ministra Dobeše ale toto riziko nehrozí.

V tuto chvíli poputuje novela do hospodářské výboru a do výboru pro životní prostředí. Na místo obvyklých dvou měsíců budou mít v tomto případě pouze měsíc na její projednání.

V budoucnu by měly povolení na výstavbu billboardů dostat pouze podniky, které bezprostředně souvisí se silničním provozem. Budou je však muset umístit do vzdálenosti 200 metrů od dané provozovny.

Cílem ministra Pavla Dobeše je zvýšit bezpečnost silničního provozu. Reklamní poutače mohou odvádět pozornost řidičů. Podle ministerstva dopravy jsou billboardy nebezpečné především u rychlostních silnic.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.