Instagram testuje nástroj pro správu více účtů současně

1. 12. 2015 | Kateřina Tauchenová
Instagram testuje novou funkci podporující správu více účtů současně. Nástroj by měl nahradit aplikace třetích stran ke správě instagramových účtů, jejichž užívání bude od června příštího roku výrazně omezeno.

Zatímco na Facebooku je správa několika účtů z jednoho zařízení naprostou samozřejmostí, Instagram tuto funkci, kterou využívají především správci firemních profilů, dosud nepodporuje. To by se ale mohlo brzy změnit, v současnosti totiž testuje nový nástroj, který by to měl umožnit.

Podpora správy vícero účtů je zatím testována pouze ve verzi pro operační systém Android a testuje ji omezené množství uživatelů, kteří jsou zařazeni do programu Instagram Beta Testing.

Informaci o probíhajícím testování zveřejnil na svém Twitteru @fro_rogue, který ke zprávě přidal i video ukazující, jak by měla novinka fungovat. Na videu je vidět, že díky nové funkci v aplikaci Instagram budou moci uživatelé přidat více účtů přímo do hlavního menu aplikace. Jakmile je nový účet přidán, může uživatel v aplikaci současně procházet a také přidávat příspěvky z několika účtů.

Zatím není jasné, zda a případně kdy Instagram plánuje zpřístupnění funkce všem uživatelům, ani jestli chystá také variantu pro iOS. Instagram i jeho vlastník Facebook jsou poměrně známí tím, že novinky nejprve zpřístupňují uživatelům systému Android a až poté se rozhodnou, zda jejich užívání umožní i uživatelům jiných operačních systémů.

Server Android Police informoval, že nová funkce se zatím objevila pouze části uživatelů, kteří jsou přihlášeni do oficiálního beta testovacího programu od Instagramu. Samotný Instagram se ale ke zprávě dosud nijak nevyjádřil.

Právě nedostatečná oficiální podpora správy více firemních účtů současně byla důvodem, proč se v poslední době mnoho správců účtů obracelo na třetí strany, aby za ně přidávaly příspěvky a kontrolovaly  news feed současně z různých oddělených účtů. Ačkoliv Instagram dosud toleroval aktivitu vývojářů třetích stran na své platformě, společnost nedávno oznámila změny ve svých pravidlech, které omezí používání téměř všech aplikací třetích stran sloužících k zobrazování a správě instagramových účtů. Většina z aplikací, kterých se toto nové omezení týká, ztratí přístup k Instagram API v červnu 2016. Je tedy velice pravděpodobné, že se brzy dočkáme i oficiálního oznámení spuštění podpory pro správu vícero účtů.

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: