Předobjednávky iPhonu 5 překonaly dosavadní rekord – byly jich 2 miliony během 24 hodin

18. 9. 2012 | PeMi
Dle mnohých nabízí iPhone 5 dosud nejmenší posun mezi generacemi smartphonů od Apple, přesto trhá prodejní rekordy.

Apple oznámil, že iPhone5 zaznamenal 2 miliony předobjednávek během 24 hodin. Minulý týden představený telefon tak trhá rekordy. Ten poslední stanovený jeho předchůdcem, iPhone 4S, měl jednou tak menší hodnotu: 1 milion předobjednávek za 24 hodin. Tato čísla přicházejí i přesto, že mnozí odborníci považují telefon představený minulý týden za mírné zklamání. S rychlejším procesorem, větším displejem a zády z hliníku nenabízí totiž převratné technologie, spíše jen drží krok se špičkou chytrých telefonů. Využil to i Samsung, který už několikrát ukázal, že se nebojí jít do přímého srovnání s úhlavním konkurentem. Vytasil reklamu srovnávající specifikace a funkce iPhonu 5 a jeho modelu Galaxy S III s claimem: „It doesn’t take a genius. The next big think is already here“.

 

Nový rekord se očekává i pro zahájení prodejů naostro. U předchozí generace prodal Apple 4 miliony iPhone 4S během prvního víkendu, kdy byly telefony fyzicky v obchodech. Tehdy proběhlo zahájení v USA, Austrálii, Kanadě, Francii, Německu, Japonsku a Velké Británii. Nyní se do tohoto seznamu přidá i Hongkong a Singapur, což může zamíchat s prodeji samo o sobě. Třeba i proto, že Hongkong je populární destinací pro ty, co chtějí nakoupit iPhone a pak ho ještě dráž prodat na čínském trhu, kde si na něj ještě nějakou chvíli počkají.

 

Zmíněnou reklamu Samsungu, která popravdě přehlíží většinu softwarového vybavení nového iPhonu, naleznete níže.

 

Zdroj: www.techcrunch.com, www.jablickar.cz
 

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.