Příchod iPadu zmrazil trh s netbooky

6. 5. 2010 | KAS
Velmi zajímavá data přinesl dnes ráno Morgan Stanley Research. Vyplývá z nich, že se v dubnu, tedy měsíci, kdy přišel tablet iPad, téměř zmrazil trh s netbooky. Zatím co v létě 2009 hlásil segment s netbooky meziroční nárůst prodejů o 641 %, po Novém roce se situace radikálně změnila.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Velmi zajímavá data přinesl dnes ráno Morgan Stanley Research. Vyplývá z nich, že se v dubnu, tedy měsíci, kdy přišel tablet iPad, téměř zmrazil trh s netbooky. Zatím co v létě 2009 hlásil segment s netbooky meziroční nárůst prodejů o 641 %, po Novém roce se situace radikálně změnila. V lednu, kdy Apple představil iPad, byl meziroční nárůst prodejů na 68 %, v únoru na 53 % a v březnu na 25 %. Dubnové číslo pak hovoří za vše. Oproti loňsku se totiž prodalo o pouhých 5 % více netbooků.
Tento trend se dá interpretovat několika způsoby. Buď se jedná o přirozené chování nasyceného trhu, který v současné době přestal růst a dostane se do stadia, kdy budou uživatelé pouze obměňovat staré přístroje, nebo se jedná o skutečnou výhru Applu. iPad se totiž mohl stát zařízením, které přebralo velkou část zákazníků, bažících po netbooku.
Na výsledek si budeme muset ještě počkat. Analytici však konstatují, že pokud se dostane meziroční prodej netbooků do červených čísel a iPad alespoň udrží dubnovou hodnotu, je jasno. A tato situace je velmi pravděpodobná.

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: