Profinaut nabízí firmám kvalitní odborníky pro flexibilní formy spolupráce

12. 6. 2017 | Petr Michl
Testovací hřiště pro začínající konzultanty, i tak můžete brát Profinauta. Mobilní aplikaci, která do své databáze sbírá zkušené odborníky, kteří jsou třeba i v zaměstnaneckém poměru a chtějí si vyzkoušet zajímavou práci navíc.Firmy si stěžují, že nejsou kvalitní lidé. Ekonomové upozorňují, že právě nedostatek kvalifikovaných pracovníků napříč obory začal být pro českou ekonomiku limitující. Proto společnost LMC ve spolupráci s inovační agenturou Direct People spustila službu Profinaut, která tento problém umí firmám rychle a snadno vyřešit.

Profinaut je v podstatě databáze prověřených odborníků a profesionálů z nejrůznějších oborů, kteří mají zájem o flexibilní formy spolupráce. Tito lidé jsou připraveni zapojit se do projektů. Náborový proces se tak firmám namísto standardních dvou až třech měsíců může zkrátit na pouhých pět minut a jeden telefonát.  

 

Snadno, rychle, bez registrace a poplatků…

Celý proces funguje velmi jednoduše. Manažerovi, který potřebuje doplnit tým o nějakého odborníka, stačí, aby si stáhl aplikaci (existuje jak pro Android, tak pro iOS) a bez jakékoli registrace a zcela zdarma začal hledat v přehledné databázi Profinautů. A pak je třeba už jen zavolat a domluvit s vybraným odborníkem spolupráci. V tuto chvíli je v databázi více než 500 Profinautů se 130 odbornostmi a jejich služeb využívá přes 50 firem. Většina Profinautů má navíc přes 10 let zkušeností, takže není problém najít člověka i na ty nejseniornější pozice.Profinautem jen na doporučení

Firmy oceňují, že Profinauty se mohou stát jen ti, kdo dostanou do sítě pozvání. A ten, kdo je tam pozve, se zaručuje za jejich odbornost a schopnosti. Nestačí totiž být s dotyčným kamarád, ale musí s ním mít reálnou zkušenost, doložitelnou spolupráci. Firmám tak odpadá nutnost

prověřovat dovednosti lidí, které chtějí najmout, a celý proces náboru se tím ještě více zrychluje,“ uvedl Michal Kalousek z Direct People, která projekt vývoje služby řídí.

Společnosti, které už zkušenosti s Profinautem mají, potvrzují snadnost celého procesu. „Potřeboval jsem rychle najít nového dodavatele webu a CMS, a tak jsem zkusil Profinauta. Experta jsme sehnal v podstatě za tři minuty. Vybral jsem si profil a dotyčnému napsal sms. Hned jsme se dohodli, a bylo po problému,“ líčí svou zkušenost s Profinautem Michal Kardaš z Outboxers. 

 

Profinaut sází na oblibu flexibilních úvazků

Cílem projektu, který byl spuštěn před dvěma měsíci, je změnit pracovní návyky na českém trhu a ukázat firmám, že experty do projektů je možné získat i jinak než klasickým a často zdlouhavým náborovým procesem. Profesionálů na volné noze (konzultanti, programátoři, lektoři, grafici, ...) přibývá dle analýzy společnosti LMC z roku 2016 po celé Evropě. Nejrychleji rostou Slovinsko, Polsko, Finsko a ani Česká republika nezůstává v tomto trendu pozadu: mezi roky 2005 a 2014 jich tady přibylo 27 %, a celkem jich je nyní více než 130 000.

Z průzkumů jasně vyplývá, že mladí v ČR chtějí mnohem větší flexibilitu a jen necelých 30 % preferuje stálý a plný pracovní poměr. Avšak realita tuzemského pracovního trhu tento trend nijak nereflektuje, jen 6 % nabídek práce umožňuje zkrácený úvazek. Proto jsme přišli s Profinautem,“ říká Adam Hazdra z LMC.  

 

Česká republikou to nekončí, Profinaut začíná v Polsku a jde i na další trhy

Kromě České republiky byl Profinaut spuštěn i v Polsku a chystá se i na další trhy. Dlouhodobým cílem je mít jednu databázi seniorních expertů, kteří budou moci pracovat i na zahraničních projektech. „Protože pracovní trhy přestávají mít hranice a lidé chtějí mít čím dál větší volnost a nabírat zajímavé zkušenosti. Situaci výstižně popsali v jednom článku v Guardianu: naši rodiče měli jedno zaměstnání po celý život, my jich máme v průměru šest a naše děti jich budou mít šest najednou,“ doplňuje Michal Kalousek z Direct People.      

Aplikace Profinaut je dostupná zdarma pro iOS i Android. Další informace najdete také  na Profinaut.com.

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.