ProGlove. Budoucnost wearables je u pásu v továrně

8. 10. 2015 | Jakub Hort
Rukavice už nejsou pouze módním doplňkem nebo ochranou proti mrazu. V Německu se právě vyvíjí „chytrá rukavice“, která bude radit pracovníkům ve výrobě.

 

Wearables, neboli produkty, které jsou vhodné k nošení na těle, vstupují do pracovního prostředí. ProGlove, nový produkt, jenž je momentálně vyvíjen v Německu, není jen obyčejnou rukavicí, ale ukázkou využití moderních technologií v praxi.

Kdo tento produkt ocení nejvíce, jsou továrny a dílny, ve kterých jsou produkty smontovávány nebo opravovány ručně. ProGlove se připojí přes Wi-Fi nebo Bluetooth k systému a pomocí speciálního programu a dobíjecí baterii pomáhá pracovníkovi po celou osmihodinovou směnu. Tato zázračná rukavice je kombinací pohybových senzorů, RFID skenů a vizuálních a hmatových technologií, které mohou být využity při zaučování nových zaměstnanců nebo k dokumentaci pracovního postupu.

 

Háček bude v poskytování dat, která jsou užitečná jak pro zaměstnance, tak pro vedení, aniž by docházelo k podezření ze sledování pracovníků. Například v některých výrobních procesech je důležité udělat úkony v určitém pořadí. Pokud pracovník uchopí špatný nástroj, tak ProGlove okamžitě zareaguje světlem nebo vibrací, a tím zabrání chybě nebo nehodě. V jiných případech, kdy není třeba dodržovat konkrétní systém, může ProGlove automaticky vyplňovat kontrolní seznam a připomínat zaměstnanci, co má ještě udělat k dokončení úkolu.

V každém případě se management firmy z anonymní zprávy dozví, zda byl úkol úspěšně dokončen či nikoliv. Ve zprávě jsou samozřejmě i souhrnná data od více uživatelů rukavic za více směn. Nechybí také heatmapy zachycující pohyb lidí po pracovišti, které mohou být dobrým pomocníkem při přestavbě pracovního prostředí k lepšímu a jednoduššímu využití.

V soutěži Make It Wearable Challenge se projektProGlove umístil na solidním 3. místě a od té doby je součástí akcelerátoru Challenge Up!. První verze chytré rukavice byly již úspěšně vyzkoušeny u několika potenciálních zákazníků a společnost se chystá na oficiální uvedení produktu na trh, které proběhne v roce 2016.

Zdroj: Postscapes

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení Startup
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: