Promoce ve virtuální realitě? Avataři indických studentů si přišli pro diplom online

2. 10. 2020 | Barbora Vičarová
Napadlo vás, že Covid-19 zkazil absolventům univerzit a jejich rodičům i promoce? To samé nyní hrozí i v Česku. Inspirací v takovém případě může být Bombajská technická univerzita. Předávání závěrečných diplomů studentům totiž svolala ve virtuální realitě a umožnila promujícím zažít celou ceremonii skrze svého vlastního avatara

Koronavirová krize omezila nejrůznější vrstvy společenského života a zkomplikovala i průběh slavnostních okamžiků v životě, jako jsou třeba závěrečné promoce univerzitních studentů. A zatímco většina vysokých škol ceremonie odkládala na neurčito, bombajská technická univerzita IIT Bombay si poradila po svém a zároveň předvedla, čeho je schopna. Celou slavnostní promoci totiž zorganizovala ve virtuální realitě. 

Celý program slavnostní promoce na indické technologické univerzitě, IIT Bombay, probíhal na dálku a přes 2 tisíce promujících studentů se mohlo skrze aplikaci propojit se svým avatarem a skrze něj závěrečný diplom převzít. Slavnostní program trval skoro 2 hodiny a v celé délce si ho můžete dopřát třeba na YouTube.

V oficiálním prohlášení univerzita uvedla, že nechce kvůli koronaviru své studenty připravit o hrdé pocity ze zakončení studia, a proto se rozhodla uchýlit k promoci ve virtuální realitě. Ředitel IIT Bombay, profesor Subhasis Chaudhuri, říká:

„Poskytování zážitku z virtuální reality všem našim absolventům vyžadovalo nejen vysoce inovativní kroky, ale také obrovské úsilí našich profesorů a zaměstnanců. Udělali to pro studenty. Doufejme, že to nadchne naše absolventy i další inženýry v zemi, aby přemýšleli o velkých a inovativních myšlenkách."

Díky odvážnému kroku tak IIT Bombay zajistila svým absolventům mnohem větší popularitu, než by jim pravděpodobně přinesla promoce klasická. Celý záznam virtuální promoce se totiž vysílal na několika indických televizních kanálech a živý přenos běžel na YouTube. Následně tato netypická ceremonie obletěla doslova celý svět, patřila mezi nejvyhledávanější hesla na Twitteru v daný den a i samotní studenti a jejich rodiny nadšeně sdíleli nezvyklý slavnostní zážitek. 

S tím, jak se vyvíjí situace ohledně šíření Covid-19, se zatím zdá, že i české vysoké školy budou mít důvod poohlížet se po podobném řešení. Na „odrouškované setkání" studentů a jejich rodin to totiž v nejbližší době moc nevypadá.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: