Puma vyvinula závodního robota, co porazí i Usaina Bolta

2. 5. 2016 | Petr Michl
Vypadá jako pojízdná krabice od bot, ale je to mobilní aplikací ovládaný parťák, který dodává novou motivaci do běžeckých tréninků. Natírá to i nejrychlejšímu muži planety.Každý běžec ze sebe vymáčkne víc, když má na trati soupeře. Značka Puma vyvinula robota, který dokáže toho živého nahradit. Co víc, dokáže předhonit i největší tvář značky a nejrychlejší muže planety, Usaina Bolta.

Tréninkový parťák nese název BeatBot a připomíná autíčko na ovládání, nebo možná ještě víc pojízdnou krabici od bot. Fakt, že se do vývoje zapojila i reklamní agentura J. Walter Thompson, poněkud zavání pouhým trikem pro zvýšenou publicitu. Není tomu ovšem tak, díky příspěvku inženýrů ze slavného MIT je BeatBot hi-tech zařízením nabitým senzory, které ho udrží na trati v jedné dráze, respektivě na její lajně. Zásadní je samozřejmě to, že mu lze nastavit jeho rychlost na určitou trať. Prožene i Usaina  Bolta, který při běhu na sto metrů pod deset vteřin překračuje rychlost 44 kilometrů v hodině. Z technologického hlediska obdivuhodnější ovšem je, že dokáže držet nastavené tempo a dráhu u konkrétních kol i při bězích na delší tratě.

Ovládat ho přitom není nic složitého, vše lze nastavit s pomocí mobilní aplikace. Užitečnou technickou hračku s 9 infra-červenými senzory a GoPro kamerami vpředu i na zádi v tuto chvíli využívají běžecké hvězdy spojené se značkou Puma, včetně zmíněné Bolta. Do konce roku by ale měl pomáhat v rámci řady atletických programů i těm, kteří o status sportovních ikon teprve usilují.

Zdroje: Techcrunch, Competitor

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.