Ranvej na Letišti Praha bude mít na Mall.tv 24hodinový živý přenos

11. 2. 2020 | redakce / Letiště Praha
Diváci strávili sledováním slow TV z Letiště Praha už celkově 600 tisíc hodin. Nyní to bude asi ještě víc. Startuje totiž živý přenos z bližší kamery, která ve vysokém rozlišení zachycuje dění na hlavní vzletové a přistávací dráze 06/24.

 

Provoz Letiště Praha je nyní možné mít jako na dlani a nemusíte k tomu opouštět váš domov. Startuje totiž živý přenos z kamery, která ve vysokém rozlišení zachycuje dění na hlavní vzletové a přistávací dráze 06/24. Přenos doplňují aktuální informace o odletech a příletech, letiště také uvede na sociálních sítích vizualizace přistání historických typů letadel. Vysílání začíná dnes na Mall.tv a také na YouTube kanálu a nové webové podstránce Letiště Praha, která obsahuje zajímavosti o letadlech, leteckých společnostech a provozu letiště.    

„Jsem potěšen, že jsme ve spolupráci s Mall.tv mohli celý streaming z hlavní dráhy 06/24 kvalitativně posunout. Živý přenos dráhy je dlouhodobě divácky populární a věřím, že vysoká kvalita obrazu – navíc rozšířená o zajímavé informace z letectví v nové sekci našeho webu – vzbudí široký zájem o letecký provoz a fungování letiště jako takového,“ říká Ondřej Svoboda, manažer Marketingu a korporátní identity Letiště Praha.

Kamera pro živý přenos z hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24 byla dosud umístěna ve vzdálenosti necelé dva kilometry od ranveje. Nyní je kamera postavena blíže ranveji (vzdušnou čarou jde o vzdálenost přibližně 520 metrů) a obraz bude přenášet ve vysokém rozlišení (tzv. Full HD). Záběry tak budou detailnější a kvalitnější. Komplikací není ani případné nepříznivé počasí – kamera je vybavena stěrači, aby bylo možné odstranit z obrazu dešťové kapky a jiné nečistoty. 

Živě vysílané záběry budou doplněny o infografiku s aktuálními informacemi o provozu. Diváci tak budou mít detailní přehled o předpokládaných časech příletů nebo odletů. Dozví se také, o jaký typ letadla a jakou leteckou společnost se v tom kterém případě jedná a jaká je počáteční či cílová destinace daného letu. „Zajímavou novinkou jsou pak tzv. fiktivní přistání, která budeme pravidelně ukazovat na našich sociálních sítích. Lidé si tak například budou moci připomenout přílet prvního letadla, které 5. dubna 1937 dosedlo na ranvej tehdy nově otevřeného letiště v Praze-Ruzyni. V mezinárodním srovnání jde o unikátní zpracování a širokou nabídku pro všechny fanoušky letadel,“ doplňuje Ondřej Svoboda z Letiště Praha. Krátká videa tzv. fiktivních přistání budou k vidění v průběhu února a března.     

Přímý přenos z nové kamery ve vysokém rozlišení byl dnes ve 14 hodin spuštěn na YouTube a speciální webové podstránce Letiště Praha www.prg.aero/planespotting a poběží také na Mall.tv pod označením „Živě z Letiště Praha“. „Z aktuálních 18 nepřetržitých streamů, které vysíláme na Mall.tv, patří streamovací kanál z ruzyňského letiště k těm nejpopulárnějším. Jeho sledováním už diváci strávili celkově 600 tisíc hodin, ti největší fanoušci si ho pouští i stopadesátkrát za měsíc. Jsem rád, že jim teď můžeme divácký zážitek ještě víc zpříjemnit,“ říká Lukáš Záhoř, šéfproducent internetové televize Mall.tv, pro kterou technické řešení přenosu zajišťuje agentura Taktiq Communications.

Nový web Letiště Praha www.prg.aero/planespotting nabídne vedle přímého přenosu z dráhy řadu doprovodných informací. Jde například o zajímavosti o letadlech a leteckých společnostech, které provozují linky do Prahy, nebo o fakta týkající se hlavní dráhy 06/24. Čtenář zde rovněž najde praktický návod, jak rozpoznat jednotlivé typy letadel.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.