Reels přicházejí na Facebook

24. 8. 2021 | Beáta Vaňková
TikTok stále více roste a tak Facebook hledá nové způsoby, jak jeho růst potlačit. Proto oznámil, že začne testovat novou funkci Facebook Reels, která uživatelům Facebooku umožní vytvářet a sdílet tento formát přímo v rámci news feedu i skupin.

Facebook oznámil, že začne testovat novou funkci Facebook Reels, která svým uživatelům umožní vytvářet a sdílet krátký video obsah přímo v news feedu a v rámci Facebookových skupin. Tento doplněk je rozšířením testů zahájených na začátku tohoto roku v Indii, Mexiku a Kanadě. Testování se zaměřovalo na zpřístupnění Reels uživatelům Facebooku, včetně sdílení stávajících videí z Instagramu na Facebook.

Kromě této zprávy Facebook uvedl, že bude testovat také novou funkci, která tvůrcům Instagramu poskytne možnost, aby se jejich Instagram Reels zobrazovaly jako doporučený obsah na Facebooku. Pokud se tvůrci rozhodnou pro tuto možnost, budou se jejich videa zobrazovat v sekci „Reels" v news feedu uživatelů vedle ostatních Reels vytvořených na Facebooku.

Internetový magazín TechCrunch uvedl, že zpočátku bude možné vytvářet Reels kliknutím na tlačítko „Vytvořit“ v sekci Reels, která se zobrazí při listování feedem, přímo při sledování Reels nebo kliknutím na Reels v horní části news feedu. Odtud uživatelé získají přístup ke standardní sadě nástrojů, jako je výběr hudby, import z fotoaparátu a další. 

Pokud jde o zvuk, budete si moci vybrat skladbu z hudební knihovny Facebooku, nahrát vlastní originální zvuk nebo dokonce převzít zvuk někoho jiného, ​​pokud budou Reels nastavené na „veřejné“. Na výběr je také celá řada efektů a nástrojů pro úpravy, včetně funkce Hands-free, nástrojů pro zrychlení či zpomalení částí videa nebo původního zvuku a řady efektů vytvořených buď Facebookem nebo vývojáři třetích stran.

Kromě toho Facebook rozšiřuje také možnost sdílení Instagram Reels s Facebookem. Ve sdíleném videu se bude zobrazovat název profilu uživatele z Instagramu.

 

Toto rozšíření není žádným velkým překvapením. Ve snaze zastavit rozmach TikToku Facebook v posledních několika měsících testoval vytváření a sdílení Reels v rámci Facebooku, což zahrnovalo i experiment s novým kanálem Stories, Reels a Rooms v horní části uživatelských feedů.

Zavedení Facebook Reels by mohl být pro Facebook významný posun. Výhodou může být, že se mnoho uživatelů, kteří TikTok nepoužívají nebo ho neznají, seznámí s procesem tvorby krátkých videí a k mladšímu publiku používajícímu Reels na denní bázi se tak může připojit i velká část starších uživatelů.

Přidání nové funkce v rámci skupin by zase mohlo pomoci zvýšit zapojení a udržet uživatele na Facebooku a Instagramu, místo aby kvůli stejnému zážitku utekli na TikTok. Pokud již lidé budou moci komunikovat prostřednictvím krátkých videí v rámci sociálních sítí na které jsou zvyklí, mohlo by to snížit jejich touhu stahovat jinou aplikaci a budovat nová spojení.

 

Zdá se však nepravděpodobné, že by zavedení Facebook Reels výrazně zpomalilo růst TikToku, který stále vede v žebříčcích stahování mobilních aplikací. Mohlo by to ale trochu uspíšit zapojení trendů do Facebooku. Používání Reels se totiž stává stále oblíbenějším a tím, že Facebook vystaví Reels více lidem, se lépe přizpůsobí tomuto posunu, což by mohlo podpořit růst zapojení a představit nové příležitosti.

Zdroj: Social Media Today, Tech Crunch

Štítky dokumentu: Facebook Instagram TikTok

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: