Reklama týdne: DC Shoes - Pipe Dream

7. 8. 2015 | Petr Michl
Zapomeňte na Kena Blocka. V novém virálu pro DC Shoes řádí Robbie „Maddo” Maddison a nebojí se sjet válec vysokých vln na Tahiti. Ne na surfu, na motorce!

Virální videa DC Shoes v sobě nesou díky spolumajiteli této skejtové módní značky a automobilovému závodníkovi Kenovi Blockovi příslib vysoké dávky adrenalinu a spektakulárního řidičského umění. Ani v tomto případě tomu není jinak. Video Pipe Dream v sobě nese ovšem ještě větší wow efekt – známý autralský kaskadér a několikanásobný medailista z X Games Robbie „Maddo” Maddison v něm totiž brázdí vlny na pobřeží Tahiti. Ne na surfu, na terénní motorce!

Už samotný pohled na enduro motorku, která kolem sebe nemetá bahno, ale dokáže plout po azurové hladině, je v něčem čarovný. Tento výkon je ovšem povýšen o několik úrovní výše. Robbie  Maddison se nebojí namířit svůj stroj i do vln, které dokážou postrašit i zkušené surfaře. Tichý oceán omývá pláže Tahiti s takovou vervou, že tu jsou vlny vysoké často přes 6 metrů. Když se zvedají, dokážou vytvořit i tzv. pipe (válec). Projet jím předtím, než se vlna převalí, je přitom považováno za jednu z největších surfařských frajeřin. A Maddison toto zvládá s přehledem.Mimochodem nejedná se o zázrak podobný chození Ježíše po hladině Galilejského jezera. Když pojedete hodně rychle na běžné motorce po vodě, stejně se potopíte. Na tento výkon se Maddison připravoval 2 roky. K motorce měl připevněné malé lyže a pohyb vpřed mu zajišťovaly pneumatiky jinak používané pro pohyb v písku, které dokázaly zabírat v něčem podobně jako mlýnské kolo. Ač měl prý při natáčení namále, věc se nakonec podařila a video splnilo svůj účel – stalo se až nakažlivě virálním. Od pondělního zveřejnění má jen na YouTube již přes 13 milionů zhlédnutí. DC Shoes si ověřila, že angažovat dvojníka Daniela Craiga z Bondovky Skyfall se vyplatí. To, že ho zastupoval v nebezpečných situacích , přeci jen dokazuje, že musí být lepší než agent 007. Minimálně při jízdě na motorce o tom není pochyb.

Zdroje: DC Shoes, Courier

 

Kam dál?

V perexu jsme sice radili, abyste na Kena Blocka zapomněli, ale nejspíš jsme to přehnali. Byla by to věčná škoda! Jeho automobilová Gymkhana je nejvíce sledovanou a sdílenou brandovanou sérií všech dob. Podívejte se na několik ukázek špičkového řidičského umění a filmařiny v článku Ken Block ve službách Need for Speed.

 

Štítky dokumentu: Virální marketing
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.