Reklama týdne: Michel Gondry natočil krátký film kompletně na iPhone

4. 7. 2017 | Petr Michl
Jak ukázat, že iPhone 7 Plus může být výkonným nástrojem pro filmaře? Apple najmul světového režiséra a dal mu volnou ruku. Podívejte se na jeho ulítlý kraťas o ztracené koloběžce hledající svou rodinu.

Apple chtěl ukázat, že iPhone je dnes již výkonným nástrojem pro videotvůrce, a udělal to tím nejlepším možným způsobem. Našel uznávaného režiséra Michela Gondryho a dal mu volnou ruku při tvorbě krátkého filmu nazvaného Détour.

Gondry je známý nejen pro filmy, jako je Oscarem za Gondryho původní scénář oceněný Věčný svit neposkvrněné mysli, ale také pro jeho hudební videoklipy pro Massive Attack a další kultovní kapely. Nevyhýbá se však ani natáčení reklam, připomeňte si tu pro FedEX nebo jogurtovou symfonii Chobani. Tentokrát pro něj ale byla tato komerční zakázka čirou radostí, kdy ho žádný zavazující brief nečekal.

V příběhu o tříkolce, která se uvolnila z dodávky rodiny jedoucí na dovolenou na jih Francie a poté ve snaze o opětovné shledání následuje stejný cíl po vlastní ose, si hraje s vizuálními prostředky vyprávění a zkouší využít možnosti telefonu iPhone 7 Plus na maximum. Vzdává přitom hold klasikům francouzského filmu, jako jsou Jaques Tati and Albert Lamorisse.

11minutový kraťas je rozpustilý roztomilým způsobem. Skromné dialogy nahrazuje právě vizuální stránka a kreativní způsoby, jak může koloběžka pokračovat ke svému cíli. Ač se na francouzskou riviéru nakonec dostane, závěr pro vás bude možná překvapivý.

Détour je nyní na homepage britské i francouzské verze stránky Apple. 

Zdroje: Apple, IndieWire

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: