Robin Li: "Baidu může porazit Google"

16. 11. 2010 | JTO
Přestože by se mohlo zdát, že karty jsou v případě top internetových společností na dlouhou dobu rozdané, opak je pravdou. V následujících letech se totiž na úplnou špičku pravděpodobně protlačí čínský vyhledávač Baidu. Že se jedná o službu s vysokým potenciálem se už pochopitelně dlouho ví, málokdy však byla příležitost dostat se ke konkrétním číslům.

Čínský vyhledávač Baidu, zdroj: www.baidu.cn

Přestože by se mohlo zdát, že karty jsou v případě top internetových společností na dlouhou dobu rozdané, opak je pravdou. V následujících letech se totiž na úplnou špičku pravděpodobně protlačí čínský vyhledávač Baidu. Že se jedná o službu s vysokým potenciálem se už pochopitelně dlouho ví, málokdy však byla příležitost dostat se ke konkrétním číslům, které by bylo možno poměřit s hráči západního světa.

Proto vzala odborná média zavděk prohlášeními, jež učinil CEO Baidu Robin Li na Web 2.0 summitu. Podle něj se z Baidu stává nejprogresivnější služba dneška, která má v budoucnu potenciál konkurovat Googlu.
"V Číně má internetové připojení již téměř třetina obyvatel," nechal se slyšet Li. "Přičemž 99 % všech čínských uživatelů používá k hledání Baidu. To činí zhruba 410 milionů lidí." Podle Liho se navíc toto číslo znásobí spolu s rostoucí popularitou mobilního internetu. "Již teď je ovšem jasné, že Baidu denně odpoví na více dotazů než kterákoli jiná služba na globálním trhu, včetně Googlu v USA."  Podle něj se tedy nedá vyloučit, že pozice globálního vyhledávače, kterou teď drží Google, bude jednou patřit právě Baidu.

Li se také věnoval problémům, které Google v Číně měl. "Čína je velmi specifický trh," uvedl. "A Google se do něj nedokázal vcítit." Odchod Googlu z Číny podle něj navíc byl pouze otázkou času.

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: