Samsung může prodávat Galaxy Tab 10.1, zákaz platí jen v Německu

17. 8. 2011 | VOt
Zákaz prodeje Galaxy Tab 10.1 od Samsungu byl v zemích Evropské unie dočasně zrušen. Tablet se nesmí prodávat pouze v Německu.

Zákaz prodeje Galaxy Tab 10.1 od Samsungu byl v zemích Evropské unie dočasně zrušen. Tablet se nesmí prodávat pouze v Německu. Soud v Düsseldorfu přehodnotil své předběžné opatření. To bude v omezené podobě platit do 25. srpna, kdy proběhne soudní řízení.


Německý soud nyní zkoumá, zda bylo jeho původní rozhodnutí správné. Příkaz tedy zatím platí pouze pro německou dceřinou společnost, která nezajišťuje distribuci do zbytku Evropy.


Prodej tabletu od společnosti Samsung byl v zemích Evropské unie přerušen minulý týden poté, co americká technologická firma Apple podala požadavek na přezkoumání duševního vlastnictví. Samsung prý kopíruje jejich výrobky. Apple tvrdí, že Galaxy Tab 10.1 je kopií iPadu.


„Není náhoda, že nejnovější produkty Samsungu vypadají velmi podobně jako iPhone nebo iPad. Plagiátorství je špatné a my musíme chránit Apple a jeho duševní vlastnictví, když společnosti kradou naše nápady,“ komentoval situaci mluvčí firmy Apple.

 

Zdroj: www.telegraph.co.uk
 

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: