Setkání IIK: Jak vysvětlit zaměstnancům i velmi složité věci jednoduše

30. 10. 2012 | Petr Michl
Další setkání Institutu interní komunikace se podívá na to, jak s lehkostí a efektivně vysvětlit i složité věci.

Další setkání Institutu interní komunikace se podívá na to, jak s lehkostí a efektivně vysvětlit i složité věci. Existuje řada témat a oblastí, které musíme vysvětlit všem zaměstnancům ve firmě, a to bez ohledu na jejich vzdělání, pracovní podmínky, či míru jejich angažovanosti.

  • Jak zajistit, aby to všichni pochopili a se sdělením se ztotožnili a řídili se tím?
  • Jaké nástroje a pomůcky používat?
  • Jak komunikaci podat, jak ji celkově koncipovat?
  • Jak na rozdílné segmenty?
  • Personalizovat komunikaci?

To vše bude ukázáno na zajímavých případových studiích. Svatava Čoupková z O2 poví to, jak vysvětlovali zaměstnancům operátora mobilní platební systém MOBITO. Při jeho představení se nechtěli omezit na „pouhé“ informování prostřednictvím klasických nástrojů, cílem bylo zaměstnance do využívání Mobita aktivně zapojit. Byl vytvořen speciální on-line event, do něhož se mohli zapojit v průběhu jednoho celého pracovního dne. Měli možnost podívat se na detailní informace o Mobitu a instruktážní videa nebo aktuální seznam partnerů a jejich promo nabídek. K dispozici jim byli i odborní poradci, O2 Guru, kteří zodpovídali jejich dotazy a radili s případnými technickými záležitostmi. Zaměstnanci mohli dále prostřednictvím on-line chatu v reálném čase diskutovat se svými kolegy nebo se zúčastnit vědomostní soutěže a každou hodinu získat 10krát dvousetkorunový kredit do Mobita.

Stanislav Rýdl z NE4GAS pro změnu ukáže brožuru, která představovala klíčovou část kampaně, vysvětlující zaměstnancům pojmy jako procesy nebo KPI. Ty jsou nejenom složité, ale pro mnoho lidí navíc nemají ani příliš pozitivní konotace. Proto se na ně snažili podívat odlehčenou optikou bez směrnic, případových studií a metodik.

Dále vystoupí i Martin Šesták z Unicredit, Dana Poulová z DHL IT Services a Magda Chvalinová z Insiders

Kdy: 1.11. 2012 od 18:00 hodin
Kde: Česká Pojišťovna, Na Pankráci 1720 5B/123, 140 21 Praha 4
Registrace: emailem na adrese info@institutik.cz

Vstupné: zlatí, stříbrní a profesní členové – vstup zdarma, nečlenové – vstup za 500 Kč, studenti po předložení platného studentského průkazu ISIC – vstup za 150 Kč
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: