Seznam.cz spouští své vlastní zpravodajství

4. 10. 2016 | Petr Michl
Homepage Seznam.cz dnes vypadá téměř totožně jako včera. Jediná změna je ovšem podstatná. Na první pozici z propagovaného obsahu se objevuje poprvé zpravodajství přímo z dílny Seznamu.

 

Homepage Seznam.cz dnes vypadá téměř totožně jako včera. Jediná změna je ovšem podstatná. Na první pozici z propagovaného obsahu se objevuje poprvé zpravodajství přímo z dílny Seznamu.

Jeho redakci vede Jakub Ungr, který zastával pozici šéfredaktora dlouhá léta v Aktuálně.cz. V posledních měsících nicméně dokázal Seznam.cz přetáhnout řadu dalších zkušených novinářů, a to z hlavních vydavatelských domů i z televizních stanic.

„Nechceme dělat kopii agenturních zpráv. V Seznamu vzniklo i živé studio, které je přímo propojeno s newsroomem," vysvětluje ve videu představujícím nový koncept Unger. Obsah nemá být pouze ve formě videa, častěji bude ve formě článku s krátkým videem přímo pod nadpisem. V nabídce bude mimo denního zpravodajství také investigativa, reportáže či analýzy. „Dlouhodobě na naší domovské stránce koncentrujeme to nejlepší z českého internetu. Nyní se stává prvním kanálem, na který k přehledu nejdůležitějších informací přinášených serverem Novinky.cz přidáváme vlastní zpravodajství. Už máme natolik kvalitní obsah, že je škoda si ho nechávat v šuplíku. To, co dnes vidíte, je pouze začátek. Sázíme na video, rychlé aktuality, silné osobnosti a internetový přístup," popisuje základní vizi nového zpravodajství Pavel Zima, generální a obsahový ředitel společnosti Seznam.cz.


Jindřich Šídlo již etablovaný v sídle Seznam.cz

Názorový analytický souhrn má přijít k večeru. Hlavní tváří redakce je jistě bývalý šéfkomentátor politické sekce Hospodářských novin, Jindřich Šídlo. Ten by mimo své klasické práce měl vytvářet také netradiční pořad Šťastné pondělí, který se vždy na začátku týdne podívá na politické události s nádechem satiry.

Hlavní zprávy po 20 hodině

Na tvorbě obsahu se budou podílet i jiné renomované redakce, mezi nimi mají být i ty z časopisu Forbes a Reportér. Na jednom z pořadů se ale bude podílet například i Sabina Slonková z webu Neovlivní.cz.


Nové logo pořadu Seznam Zprávy

Seznam.cz kopíruje chování klasických televizí, denně přinese několik přehledů zpravodajství, po 20 hodině pak přijdou hlavní komentované Seznam Zprávy.

Na blogu Seznam.cz je zveřejněno i kompletní složení redakce. Prohlédnout si ho můžete i níže:

Jakub Unger, šéfredaktor
Jiří Kubík, zástupce šéfredaktora
Jindřich Šídlo, šéfreportér
Zdeněk John, šéfeditor
Jan Cizner, vedoucí videozpravodajství
Roman Pistorius, editor
Bronislav Pavlík, editor
Tomáš Eyem, editor
Václav Dolejší, reportér
Adam Junek, reportér
Karel Hrubeš, reportér
Zuzana Hodková, moderátorka
Martin Jonáš, moderátor
Jaroslav Gavenda, redaktor
Pavel Cyprich, redaktor
Lucie Stuchlíková, redaktorka
Radek Nohl, redaktor
Petr Švihel, redaktor
Tereza Robinson, redaktorka
Michal Štůsek, vedoucí směny
Anita Baselová, redaktorka
Nela Friebová, redaktorka
Jaroslav Brousil, redaktor
Marie Vladyková, redaktorka
Nela Vejvodová, redaktorka
Lukáš Roganský, šéfkameraman
Lukáš Bouška, kameraman
Tomáš Dusil, kameraman
Petr Kobrle, kameraman
Lukáš Kladníček, kameraman
Zdeněk Stuchlík, kameraman
Oliver Cuadra, kameraman
Vojtěch Nix, kameraman
Kateřina Severová, produkční

Štítky dokumentu: Media Relations

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: