ShopRoku 2016: Nejkvalitnější e-shop na českém internetu je Notino, cenu popularity získal Mall.cz

27. 3. 2017 | redakce
Cenu kvality si v soutěži ShopRoku 2016 odneslo Notino, nejpopulárnější Mall.cz a odbornou porotu nejvíce zaujal benefiční e-shop Na ovoce, který vrací zapomenuté odrůdy ovocných stromů do naší krajiny. Jeho prostřednictvím je možné zakoupit přímo strom nebo pomocí darovacího certifikátu přispět k jeho zasazení.

Osmý ročník soutěže o nejpopulárnější a nejkvalitnější e-shopy na českém trhu, ShopRoku 2016, zná své vítěze. Nejlepší hodnocení v průběhu loňského roku dostal od zákazníků e-shop Notino.cz, který se stal absolutním vítězem v Ceně kvality. Nejvíce věrných zákazníků, kteří hlasovali pro svého oblíbence, má e-shop Mall.cz, vítěz Ceny popularity. Cenu Heureky za originální e-shop s neotřelým nápadem dostal benefiční e-shop Na ovoce, který podporuje výsadbu ovocných stromů v Česku. Kompletní výsledky jsou dostupné na webu Shoproku.cz.


Předání ceny zástupcům Notino

Cena kvality se uděluje na základě všech přijatých recenzí a hodnocení za uplynulý rok, nejlepšího hodnocení dosáhl e-shop Notino.cz. „Cena kvality je pro zákazníky cenným ukazatelem toho, které e-shopy jsou opravdu kvalitní. Vyhodnocení vítězů totiž probíhá na základě zkušeností a hodnocení reálných zákazníků, kteří v e-shopu nakoupili. S vítězi a finalisty mají dosavadní zákazníci jen tu nejlepší zkušenost,“ říká Tomáš Braverman, ředitel nákupního portálu Heureka.cz, která soutěž už osm let pořádá. „Našim cílem je ocenit vítězné e-shopy, je to pro ně skvělá zpětná vazba, že svoji práci dělají dobře. Označení vítěz nebo finalista Ceny kvality na webu e-shopu je zároveň dobrým vodítkem pro zákazníka v jakých e-shopech se nemusí při nákupu ničeho obávat,“ doplňuje Braverman. Mezi dalšími vítězi v jednotlivých kategoriích se umístily například e-shopy Euronics.cz, Astratex.cz, T.S. Bohemia. 

Ceně popularity udělili hlasující zákazníci nejvíce hlasů e-shopu Mall.cz. Celkem bylo v letošním ročníku soutěže uděleno 103 882 hlasů. „V Ceně popularity mohou hlasovat všichni internetoví uživatelé prostřednictvím hlasovacích formulářů celé tři měsíce na přelomu roku. Svůj hlas posílají e-shopům, ve kterých rádi nakupují a které jim jsou nejsympatičtější – zkrátka svým nejoblíbenějším e-shopům,“ vysvětluje Tomáš Braverman. Vloni byl dvojnásobným vítězem e-shop LevnéELEKTRO.cz, který však v průběhu roku musel ukončit svoji činnost.

Radost jednoho z vítězů, Kytary.cz

Cenu Heureky letos od odborné poroty obdržel benefiční e-shop Na ovoce. Ten vrací zapomenuté odrůdy ovocných stromů do naší krajiny. Jeho prostřednictvím je možné zakoupit přímo strom nebo pomocí darovacího certifikátu přispět k jeho zasazení.

Češi v loňském roce utratili na internetu 96 miliard korun, a zanechali 4 milióny hodnocení a recenzí. Všichni vítězové a finalisté soutěže ShopRoku patří k absolutní špičce české e-commerce. „Vítězi jsou nejen velké nákupní galerie, ale i menší e-shopy nebo speciálky. Všichni mají však jedno společné – poskytují zákazníkům perfektní služby,“ dodává Tomáš Braverman.

 

Přehled vítězů soutěže ShopRoku 2016

 

Cena Heureky

e-shop Na-ovoce.cz

 

Absolutní vítěz Cena kvality

Notino.cz

 

Cena Popularity

Mall.cz

 

Vítězové kategorie Cena kvality
NÁZEV SEKCE VÍTĚZ
Elektro Euronics.CZ
Výpočetní a telekomunikační technika    T.S.Bohemia.cz
Móda a doplňky    Astratex.cz
Krása a zdraví Notino.cz
Dětské zboží Topgal.cz
Hudební nástroje Kytary.cz
Auto-moto Autodily-Cardo.cz
Sport a fitness kupkolo.cz
Dům a zahrada uni-max
Bydlení a design Matějovský povlečení
Hobby Profizoo.cz
Zábava a volný čas eReading.cz
Erotické zboží e-kondomy.cz
Obchodní domy Mall.cz


Přehled kompletně všech kategorií najdete zde.

Štítky dokumentu: E-Commerce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: