ShopRoku 2018: Zlatý hattrick pro Notino v Ceně kvality, Cenu popularity obhájil ONLINESHOP.cz

15. 3. 2019 | redakce


Už podesáté vyhlásil nákupní rádce Heureka.cz nejpopulárnější a nejkvalitnější e-shopy na českém trhu – ocenil vítěze soutěže ShopRoku 2018. Potřetí za sebou si odnesl cenu absolutního vítěze v Ceně kvality ostřílený matador na trhu, prodejce parfémů Notino.cz. Prvenství v Ceně popularity, kde rozhodovaly o vítězi hlasy internetových uživatelů, obhájil ONLINESHOP.CZ. Jednu z Cen popularity v kategorii Obchodní domy bral letos i nováček mezi e-shopy - Lidl-shop.cz. Celkově poslali internetoví uživatelé v Ceně popularity přes 190 000 hlasů, což je téměř o třetinu více než vloni. Cenu Heureky o nejoriginálnější e-shop vyhrálo letos Babičkářství.cz.

Absolutní Cenu kvality bere potřetí Notino.cz

Už potřetí v řadě se stal absolutním vítězem v Ceně kvality e-shop s parfémy Notino.cz. „Cena kvality se vyhodnocuje na základě dotazníků spokojenosti – skuteční zákazníci hodnotí e-shop v průběhu celého roku, a do Ceny kvality se promítne právě celkové hodnocení e-shopu,“ vysvětluje Jan Kriegel,  ředitel zákaznické podpory pro e-shopy nákupního rádce Heureka.cz a pokračuje: „České e-shopy si drží úroveň kvality velmi vysoko – a zákazníci to umí ocenit. V loňském roce vyplnili přes 4,2 milióny dotazníků spokojenosti.“  Nejdůležitější věci, které při svých hodnocení zmiňují, jsou rychlost doručení zboží, vhodná komunikace e-shopu a příznivá cena.

Mezi oceněnými v Ceně kvality je mnoho stálic, které si vítězství obhájily, například e-shop Autodily-cardo.cz nebo Eva.cz. Mezi novými vítězi se v kategorii elektro objevil e-shop Tipa.eu, dále třeba Gigaprint.cz nebo Spokojenypes.cz.

Přes 190 000 hlasů v Ceně popularity, o třetinu víc než vloni

Rekordní účast letos zaznamenala Cena popularity. Nejpopulárnějším se už podruhé stal e-shop Onlineshop.cz. „O vítězi této kategorie rozhodují hlasy internetových uživatelů, zde rozhodují sympatie k e-shopu a loajálnost zákazníků,“ přibližuje Jan Kriegel z Heureky.

Mezi e-shopy, pro které hlasovali zákazníci letos nejvíce, patří třeba Růžovýslon.cz, Feedo.cz nebo Astratex.cz. Naopak novými vítězi této ceny jsou například e-shopy Fitness4u.cz, Sigma-eshop.cz nebo Mojegalanterka. V kategorii Obchodní domy získal Cenu popularity také nováček mezi internetovými obchody, e-shop obchodního řetězce Lidl.  

Cena Heureky putuje do Babičkářství.cz

„Do Ceny Heureky bylo letos nominováno přes 800 zajímavých e-shopů, které nabízí netradčiní, originální produkty nebo za sebou mají zajímavý příběh či sociální přesah. Porota, složená z odborníků české e-commerce, se nakonec shodla na vítězi, e-shopu Babičkářství.cz,“ říká Jan Kriegel z Heureky. Tento e-shop je zaměřen na dárky pro rodinu a blízké, které pomohou propojit generace v rodinách a které udělají opravdovou radost. Mezi dalšími finalisty této Ceny skončil e-shop Elpida.cz a Ovečekárna.cz.
Kompletní přehled vítězů a finalistů v hlavních kategoriích je níže, přehled všech kategorií najdete na stránkách soutěže www.shoproku.cz.

Štítky dokumentu: E-Commerce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.