Shoptet ovládnut spoluzakladatelem Centrum.cz Ondřejem Tomkem

23. 10. 2014 |

Spoluzakladatel Centrum.cz Ondřej Tomek už nějakou dobu zhodnocuje svůj majetek skrze investice primárně do technologických a digitálních projektů. Nyní rozšířil své portfolio o další subjekt zakoupil necelých 70 % podílu ve společnosti Shoptet, která se zaměřuje na poskytování e-shopových řešení. Cena byla odvozena od hodnoty společnosti, která se odhaduje na 3 miliony USD.

Společnost Shoptet zabývající se pronájmem a tvorbou e-shopů založili v roce 2009 Miroslav Uďan a Tomáš Krejčí. Po pěti letech fungování nyní provozuje Shoptet více než 4 000 e-shopů v České republice a na Slovensku. V celkovém trhu s e-shopy u nás zabírá Shoptet přibližně 15 % podílu.

„Předcházející 3 roky investic a skvělá práce všech lidí vedených Miroslavem Uďanem z Shoptetu udělaly hlavního hráče na trhu pronájmů řešení pro e-commerce a vidím zde velký prostor pro další růst. Jsem velmi rád, že mohu přispět k takto dynamickému růstu. Shoptet skvěle zapadá do mé strategie investovat do silně rostoucích českých, zejména technologických firem a věřím, že v blízké době přidám další zajímavé investice, na které mám vyčleněno okolo 500 milionů korun,“ uvedl Ondřej Tomek.

Tomek svůj 69,7% podíl ve společnosti odkoupil od původního zakladatele Tomáše Krejčího. Smlouva byla podepsána 20. října 2014. Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet, nově disponuje 29,3% podílem a 1 % náleží obchodnímu řediteli Ondřeji Brablcovi. Doposud vlastnil 70 % Tomáš Krejčí a Uďanovi příslušelo zbylých 30 %.

Štítky dokumentu: E-Commerce

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: