Skrz.cz expanduje. V Polsku se zaměří na cestování

6. 11. 2018 | Petr Michl
„Szukat pobyty." Přesně to můžete dělat na portálu Sortado.pl. Tak se jmenuje polská varianta největší českého vyhledávače slev Skrz.cz. A ano, chápete to dobře: zaměřuje se na cestování.

Největší český vyhledávač slev a výhodných pobytových nabídek se po 8 letech fungování v tuzemsku chystá dobýt polský trh. V zahraničí bude Skrz.cz vystupovat pod značkou Sortado a stejně jako v tuzemsku se zaměří hlavně na cestování. Do budoucna plánuje Skrz.cz postupný vstup také na další trhy v rámci regionu střední a východní Evropy.

V Polsku vystupuje Skrz.cz pod názvem Sortado a svou službu spustil na začátku listopadu na doméně sortado.pl, kde aktuálně nabízí téměř 2000 nabídek od polských prodejců. „Postupně plánujeme rozšiřovat spolupráci s našimi českými klienty, kteří mají vlastní aktivity také v Polsku. A také chceme pomoci českým prodejcům pobytů s expanzí do Polska,“ říká Petr Kováčik, ředitel Skrz.cz.

Sortado se bude v Polsku zaměřovat právě na cestování. Větší specializaci na oblast pobytů ostatně hlásí i samotný Skrz.cz. Hodnota jím zprostředkovaných poptávek v oblasti cestování roste meziročně o 40 % a celkem už zprostředkuje Skrz.cz roční prodeje za jednu miliardu korun. „Dlouhodobě se nám daří navazovat úspěšné spolupráce s velkými cestovními kancelářemi a zároveň aktivně inspirovat lidi k cestování,“ říká Kováčik. V Česku patří mezi partnery Skrz.cz například Invia.cz, Travelportal.cz, Zajezdy.cz, CK Neckermann, Čedok nebo BlueStyle. 

Volba Polska jako prvního zahraničního trhu měla hned několik důvodů. „Polsko je veliký a rostoucí trh, kde je nižší internetová penetrace, tudíž se dá očekávat další významný růst celého trhu. Kupní silou je navíc asi třikrát větší než ČR a v oblasti cestování není v Polsku tak silná konkurence,“ říká Kováčik a dodává: „Při úspěchu polského projektu jsme připraveni v průběhu příštího roku rychle otevřít i další trhy, primárně v regionu střední a východní Evropy.“

K první zahraniční expanzi Skrz.cz dochází rok od chvíle, kdy firmu za více než 1,5 miliardy korun spolu se Slevomatem koupila britská skupina Secret Escapes. Veškeré polské aktivity zatím řídí tým Skrz.cz z Prahy a ve Varšavě má silnou podporu právě od mateřské skupiny, která zde má sídlo vedení regionu CEE.

Zdroj: Skrz.cz

Štítky dokumentu: E-Commerce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.