Skype přidává možnost live titulků

10. 12. 2018 | Petr Michl
Titulky objevující se v reálném čase při Skype hovorech nemusí pomoci jen hluchým a těm s problémy se sluchem. Najdou uplatnění i při tvorbě zápisů z porad a porozumění lidem s obtížným akcentem v angličtině.Microsoft oznámil uvedení titulků objevujících se v reálném čase pro Skype. Technologie poháněná umělou inteligencí  má pomoci lidem, kteří jsou hluší nebo mají problémy se sluchem. Jistě ji ale uvítají i ti, co jednoduše ocení i textovou variantu angličtiny k mluvenému slovu.

Tato funkce funguje pouze na nejnovější verzi Skypu a je dostupná pro konverzace v angličtině. Je k dispozici také u hovorů ze Skypu na telefonní čísla. Titulky se mají objevovat bez výrazného zpoždění přímo v průběhu rozhovoru. Do budoucna se pak objeví i ve vlastním okně, které půjde jednoduše projít i zpětně. Výhody něčeho takového se jistě jasně zjevují těm, co někdy dělali zápisy z porad. Kdo mluvil na dálku například s indickým IT specialistou či grafikem, ví, že nějaký přehled toho, na čem jste se dohodli se moc hodí.

Danou funkci nastavíte v Nastavení v sekci Volání (Calling).

Tip redakce:

Skype slibuje, že funkce live titulků se rozšíří na dalších 20 světových jazyků. O to lépe pak bude fungovat i konverzace mezi lidmi, kteří stejným jazykem nemluví. Pro ně ovšem již před 2 lety Skype uvedl překlad hlasových rozhovorů v reálném čase.

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: