Slack is black. Aplikace pro pracovní komunikaci dostává tmavý režim

13. 3. 2019 | Petr Michl
S tímto půjde sledovat pracovní záležitosti i v noci... o něco méně bolestně. Nový dark mode ve Slacku šetří vaše oči a baterii telefonu.

Bílé obrazovky se nám vypalují do očí. O to víc to platí, když za tmy sledujeme displeje s pracovní komunikací. Přesně k ní je určená aplikace Slack a i proto se rozhodla tento negativní jev zmírnit: následuje trend tmavého režimu (dark mode).

V něm máte tmavé pozadí a písmo je ve světlém odstínu šedivé barvy. Režim je dostupný pro uživatele Androidu i iOS, ale je neprve potřeba nainstalovat či updatovat na poslední verzi aplikace 19.3.1.


Zdroj: MSpoweruser


Spustíte ho u Androidu kliknutím na tři tečky v pravém horním rohu a vybráním možnosti tmavého režimu v nastavení. U iOS to není o mnoho složitější, viz nápověda Slacku níže.


Zdroj: Slack

 

Jde tedy o velmi přímočaré řešené oproti „woodoo návodům" pro nedávno uvedený dark mode v Messengeru.

Tmavý režim má pro mobilní uživatele ještě jednu výhodu: mimo očí šetří i baterii. Ti, co používají Slack na desktopu, si budou muset na možnost ztmavení ještě nějakou chvíli počkat. Pracuje se ale na něm. Další možností je využít aplikace třetích stran, které to zvládnou už dnes.

 

Tip redakce:

Veskrze pozitivní přijetí zprávy o této změně designu je pro Slack jistě příjemným osvěžením. Nebylo tomu totiž tak, když aplikace nedávno měnila svou vizuální identitu. V jejím logu lidé viděli pohlavní orgány, nacistické symboly nebo taky kachničky…  Co v něm naleznete vy?

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.