Sluchátka vytisknutá přesně pro vaše ucho

9. 7. 2014 | Irena Šovčíková
3D vytisknutá sluchátka na míru? To není sci-fi, ale realita, kterou přináší na trh nový startup Normal. A stačí mu k tomu jen mobilní aplikace.

Najít sluchátka, která přesně sedí do uší může být mnohdy docela složité. Jedny jsou moc malé, druhé zase příliš. Výrobce sluchátek Normal ale přináší řešení. Sluchátka vytisknutá 3D tiskárnou přímo na míru vašim uším.

Každé ucho je jiné, unikátní. Právě proto je mnohdy prakticky nemožné najít perfektně sedící pecky. Moderní technologie zároveň umožňuje takové kousky, jako jsou sluchátka na míru. Ne že by to v minulosti nebylo proveditelné. Museli byste ale zajít ke specialistovi, nechat si udělat odlitek svých uší, potom pravděpodobně dlouho čekat a zaplatit nemalé peníze.

Normal to ale zvládá mnohem jednodušeji. Zájemce o sluchátka na míru si totiž stáhne speciální aplikaci a podle instrukcí vyfotí své uši. Pro lepší představu o velikosti pózují zájemci s mincí. Na základě fotografií následně Normal během 48 hodin vytvoří na 3D tiskárnách modifikovaná sluchátka, včetně barevných preferencí nebo délky kabelu a vyšle je jejich majiteli v unikátním obalu s jeho jménem.

Ti, kteří touží hlavně po dokonalém zvuku, by měli rovněž zpozornět. Právě díky tomu, že sluchátka dokonale sednou, přináší jejich majitelům i perfektní zvuk při poslechu. Podle zakladatelky Nikky Kaufman jsou sluchátka složená z těch nejlepších hudebních komponentů. Zajímavé ale je, že Normal je dost možná jeden z prvních výrobců, který přináší technologii 3D tisku do masového prodeje. Nepočítáme-li různé figurky a dekorace.

Pokud vše půjde dobře, možná se jednou od Normal dočkáme i jiných výrobků. A třeba i prodeje u nás. Zatím jsou totiž unikátní sluchátka dostupná pouze v rámci Ameriky.

Zdroj: TechCrunch

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: