Snapchat se otevírá předem vytvořenému obsahu

11. 7. 2016 | Jakub Hort
I Snapchat stárne. „Memories” umožní vkládat předvytvořené fotky a videa.

Před pár dny Snapchat uvedl novou sekci „Memories", která se v nejbližší době dostane ke všem uživatelům. Novinka bude mít přínos hned na dvou místech.

V první řadě dojde k možnosti znovuvyužítí již existujících snapů. Ty mohou být upraveny novým textem, ilustracemi nebo filtry a poté znovu nasdíleny soukromě mezi přáteli nebo i veřejně. Pro Snapchat, který byl doteď známý hlavně pro svou špatnou paměť, je to velký krok směrem ke klasickým fotografickým aplikacím.

Hlavní zprávou však je, že všichni uživatelé budou mít skrze „Memories" přístup i k fotografiím a videím uloženým přímo v telefonu. Poprvé v historii tak bude možné využít obsah vytvořený předem a publikovat ho do „Stories". Tam může každý uživatel vkládat snapy, které jsou na 24 hodin přístupné jeho přátelům a poté nadobro zmizí.

Před změnou bylo možné do feedu „Stories" vkládat pouze fotografie a videa vytvořená přímo na Snapchatu. Díky Memories" bude možné videa vytvořit v předstihu a dle vlastní libosti upravit v některém editoru, což bude mít rozhodně vliv i na kvalitu vytvářeného obsahu. Jistě se najdou fanoušci i kritici této změny, profesionální videa ale určitě oživí momentální repertoár na této síti.

Značky budou mít nyní možnost využít obsah vytvořený pro jiné sítě a publikovat ho i na Snapchatu. I vydavatelům bude stačit upravit Facebooková videa do 10 vteřinových klipů a zajímavý obsah pro jejich sekci „Stories" bude na světě. V neposlední řadě celebrity a influenceři využijí svá vyleštěná selfíčka z Instagramu i na další síti.

Zdroje: MarketingLand, SnapchatBlog

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.