Soutěž studentů FAMU a Nokie má svého vítěze

25. 2. 2011 | TAM
Soutěž pro mladé filmové talenty, kterou organizovala společnost Nokia Česká republika ve spolupráci s FAMU, již má svého vítěze. Stal se jím František Týmal se svým filmem Jiskra. Lehce bizardní spot zvítězil v konkurenci zbylých čtyř snímků porotou vybraných finalistů.

Nokia, www.nokia.cz

Soutěž pro mladé filmové talenty, kterou organizovala společnost Nokia Česká republika ve spolupráci s FAMU, již má svého vítěze. Stal se jím František Týmal se svým filmem Jiskra.
Lehce bizardní spot zvítězil v konkurenci zbylých čtyř snímků porotou vybraných finalistů.

Soutěž byla součástí promotion nové optiky mobilního telefonu Nokia N8. Právě s jeho pomocí měli studenti natočit krátký snímek na téma "Connecting People".

Soutěž odstartovala 25. listopadu 2010 a probíhala ve dvou kolech. V první kole vybrala porota složená z pedagogů FAMU a ze zástupců společnosti Nokia Česká republika z 21 návrhů celkem pět finalistů, kteří dále bojovali o první místo a hlavní cenu, kterou bylo 70 000 korun na natočení libovolného vlastního projektu. Natáčení krátkých soutěžních filmů začalo 15. prosince 2010, kdy finalisté obdrželi prostředky na produkci filmů. Měli pak dva měsíce na to, aby své snímky natočili, sestříhali a připravili do finální podoby. Mohli využívat libovolných pomůcek, herců i žánrů. Prezentace hotových filmů proběhla 22. února 2011, kdy porota stanovila vítěze.
Na snímek Jiskra se můžete podívat zde, ostatní snímky naleznete na oficiálním YouTube kanálu soutěže.

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: