Split: Anti-sociální aplikace, díky které se vyhnete svým nepřátelům

28. 3. 2014 | Irena Šovčíková
Jsou lidé, kterým se prostě chcete vyhnout. Třeba bývalý partner. Jenže přesně na někoho takového ze zásady narazíte. Pokud nemáte Split, který takovýmto situacím předchází.

Všichni to známe. Jsou prostě lidé, které nechcete potkat. Zákon schválnosti ale říká, že právě na tyto lidi s největší pravděpodobností narazíte. A nebo se jim vyhnete, pokud máte tu správnou aplikaci. Například Split.

Split je mobilní aplikace pro iOS i Android, která je přesným opakem všech sociálních sítí - má totiž za účel lidi spíše rozdělovat než spojovat. Každý totiž bezpochyby najde ve svých kruzích někoho, koho by nejraději už nikdy nepotkal. Třeba bývalého partnera, šéfa, nebo jednodušše otravné známé. Se Split je něco takového docela jednoduché - stačí si aplikaci nainstalovat na svůj smartphone, vybrat ze svých kontaktů na sociálních sítích ty, kterým se plánujete vyhnout obloukem a o všechno ostatní se už postará aplikace. Ta bude totiž monitorovat jejich aktivity spojené s lokalizací na sociálních sítích jako Foursquare, Twitter, Instagram nebo Facebook. Vy se buď můžete pravidelně podívat na mapu, kde se zrovna nacházejí, nebo dostávat push notifikace v případě, že se někdo objeví poblíž.

To ale není všechno. Split umí určit i místa, na kterých se vybraní lidé pohybují velmi často a pro vás tak znamenají "nebezpečnou zónu". Nebo vás upozorní, když se někdo přihlásí na stejnou akci jako vy. Pokud se navíc dostanete do situace, kdy se k vám blíží nechtěný člověk, Split vám nabídne i nejjednodušší únikovou cestu. Dokonalý společník v momentě, kdy prostě nechcete být společenští.


Otázkou ale zůstává, jestli uživatelé nebudou něco podobného používat zcela opačně. Například ke sledování svých partnerů a cílů zájmu. Podle investora Hadara Goldmana však Split k něčemu takovému využije 1 % uživatelů.

Split ale není první svého druhu - na trh nedávno vstoupila aplikace Cloak, která svým uživatelům slibuje inkognito mód pro reálný život. Split má oproti ní ale mnohem přívětivější, nešpionážní uživatelské rozhraní a navíc podporuje více sociálních sítí - Cloak získává data pouze z Instagramu a Foursquare. Split navíc používá unikátní technologii, která nevybíjí baterku.

V dnešní době je trend být neustále ve spojení, všechno sdílet a hlavně nikdy nebýt sám. Někdy člověk ale potřebuje být úplně sám nebo alespoň mimo dosah některách lidí. A přesně pro takové případy tu je Split.

Zdroj: TechCrunch

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: