Startuje nová aplikace Fooder určená všem foodies

14. 2. 2022 | Petr Michl
Fooder má být „Tinderem pro foodies“. Hledat svůj match ale budou s vysněným jídlem, nikoliv s dalšími labužníky. Český startup má globální ambice.

 

Nabídka food aplikací se 14. 2. 2022 rozroste o Fooder. Vedle základní služby, tedy pomoci zákazníkům najít ty nejlepší lokální podniky nabízející skvělé jídlo a nápoje, je cílem nové aplikace také inspirovat. Tedy proměnit běžné konzumenty ve „foodies“ – fanoušky a nadšené průzkumníky kvalitní gastronomie.

Fooder je dílem stejnojmenného českého startupu, za kterým stojí tým ve složení Richard Souček (CEO), Jan Miksa (COO), Jiří Panuška (CMO), Lubo Osuský (CFO) a Jan Pulkrábek (CTO). Fooder deklaruje ambici stát se v daném segmentu mezinárodní platformou číslo 1, která v důsledku zhodnotí a zlepší prostředí gastropodniků.

Fooder funguje do určité míry jako známá aplikace Tinder. Nečekají vás žádné složitosti, ale jen rychlé nastavení a pak listování fotkami krásných jídel. Když se vám některé bude líbit, kliknete na něj, seznamíte se s restaurací, která ho nabízí, a buď se necháte rovnou do restaurace odnavigovat nebo si rezervujete stůl,“ vysvětluje Jan Miksa.

V plánu je během několika let obsáhnout alespoň 200 měst v 30 především evropských zemích a následně se zaměřit na expanzi do Severní Ameriky a jihovýchodní Asie. „Očekáváme, že jen v České republice si aplikaci stáhne přes 50 tisíc uživatelů. I proto, že v ní najdou již přes 500 skvělých restaurací, bister a kaváren,“ říká Richard Souček.

Startup má za sebou úspěšné „pre-seed“ investorské kolo financování a baví se s investory o „seed“ kole, které má umožnit zahraniční expanzi. „Věříme, že se z Fooderu stane další český startup, který to dotáhne velmi daleko a který má šanci nabídnout službu  číslo jedna pro foodies na celém světě. Víme ale, že je před námi ještě pořádný kus práce,“ říká Jiří Panuška, který mimo jiné stojí i za známou pražskou restaurací Červený jelen. Ten se stal i referenčním projektem celého projektu Fooder.

 Fooder je zdarma ke stažení pro majitele iPhonů a od března bude i pro Android.

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: