Strojírenská firma Sandvik vytvořila nerozbitnou kytaru, která odolala i řádění legendárního ničitele

11. 4. 2019 | Kristýna Vozková
Švédská společnost Sandvik je špičkou v obrábění kovů. Nyní vyzkoušela odolnost svých technologií výrobou nerozbitné kytary, která musela projít testem heavy metalové ikony. Yngwie Malmsteen přitom už zničil přes sto kytar, na této si ale vylámal reprák.

Irská strojírenská společnost Sandvik přišla se skutečně originálním způsobem propagace svého know-how. Rozhodla se otestovat své nejmodernější technologie při výrobě jedinečné celokovové elektrické kytary, kterou nedokázala rozmlátit ani heavy metalová ikona Yngwie Malmsteen.

Cílem bylo vytvořit kytaru, která dobře vypadá, skvěle zní a přežije snahy hudebníků nadělat z ní na koncertě třísky. Nástroj musel být lehký, ale zároveň extrémně odolný. Henrik Lokkainen, který zastává v Sandviku pozici machining process developer, uvedl: „Museli jsme navrhnout takovou kytaru, která odolá všem možným způsobům ji zničit. Ještě žádná kytara nebyla nikdy vyráběna takovým způsobem”. Krk kytary byl vytvořený z ultra lehké nerezové oceli a tělo bylo vytištěno za pomoci 3D tisku z titanu. Jednotlivé vrstvy byly byly tenčí než lidský vlas. „Aditivní výroba umožňuje vytvářet lehčí, silnější a flexibilnější komponenty s takovými vnitřními strukturami, které není možné jednoduše zničit,” dodala k procesu výroby inženýrka Amelie Norrby.

Kampaň realizovala hvězdná agentura Forsman & Bodenfors známá mimo jiné pro svou práci pro Volvo Trucks. Do procesu výroby se zapojila řada jednotlivých divizí společnosti a na výsledek společného úsilí se přišel podívat také hlavní tester, heavy metalová ikona Yngwie Malmsteen, který od svých sedmi let údajně rozmlátil více než 100 kytar. Na kytaru odehrál svůj koncert v Miami a na jeho konci se za povzbuzování svých fanoušků pustil do ničení jedinečného hudebního nástroje. Mlátil s kytarou o veškeré vybavení na jevišti, rozbil s ní zesilovač a nakonec s ní hodil o zem. A jak zněl výsledek? „Tahle kytara je bestie! Dal jsem do toho úplně všechno, ale nebylo ji možné rozbít," uznal Yngwie. „Můžete ale rozbít spoustu věcí s ní”, dodal.

Společnost vypustila do světa také video popisující proces vzniku nerozbitné kytary.

Není to poprvé, kdy společnost Sandvik demonstrovala jedinečnost svých produktů originálním a poněkud bizarním způsobem. V loňském roce nechala projet důlní stroj o hmotnosti 38 tun bludištěm postaveným z tenkých skleněných stěn. Gigantický kolos bez řidiče projel díky jedinečnému systému celým prostorem, aniž by rozbil jedinou tabulku skla. Velkolepého finále plného střepů se ale diváci nakonec dočkali, když za volant stroje usedl člověk.

Zdroj: home.sandvik.com

Štítky dokumentu: Formy PR Marketingové nástroje
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.