STV vypne koncem května svůj sportovní kanál

10. 3. 2011 | ČTK
Slovenská televize (STV) koncem května vypne svůj sportovní kanál Trojka, dále bude vysílat pouze dva programy. Informoval o tom portál Mediálne.sk. Tento záměr ohlásilo už dříve vedení televize, která se od ledna sloučila se Slovenským rozhlasem do nové veřejnoprávní instituce Rozhlas a televize Slovenska (RTVS).

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Slovenská televize (STV) koncem května vypne svůj sportovní kanál Trojka, dále bude vysílat pouze dva programy. Informoval o tom portál Mediálne.sk. Tento záměr ohlásilo už dříve vedení televize, která se od ledna sloučila se Slovenským rozhlasem do nové veřejnoprávní instituce Rozhlas a televize Slovenska (RTVS). Důvodem vypnutí Trojky je špatná finanční situace společnosti.

O zrušení sportovního kanálu se spekulovalo už delší čas, předchozí vedení televize v návrhu letošního rozpočtu počítalo jen se dvěma programy STV. Nový management RTVS, který nastoupil začátkem roku, rozhodl pouze o jeho vypnutí a nevyloučil, že by se v budoucnu vysílání třetího kanálu mohlo obnovit.

Trojka, která v současnosti vysílá jen několik hodin denně, ještě nabídne divákům přenosy z mistrovství světa v ledním hokeji. Šampionát se uskuteční v dubnu a květnu v Bratislavě a východoslovenských Košicích.
Sportovní kanál začal vysílat v srpnu 2008, jako první nabídl přenosy z letní olympiády v Pekingu. Po jeho vypnutí sport přejde na další kanál STV, diváci budou moci přenosy sledovat také na sportovních kanálech Nova Sport, Sport 1 nebo Eurosport, které nabízejí kabeloví operátoři.

STV vykázala za loňský rok podle předběžných údajů ztrátu 24,4 milionu eur (necelých 600 milionů korun), což bylo výrazně více, než předpokládal její rozpočet. Špatné hospodaření televize má nepříznivý vliv také na situaci RTVS, jeho vedení proto ohlásilo úsporný režim a propouštění. Nová veřejnoprávní instituce zatím rozpočet pro letošní rok schválený nemá.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: