T-Mobile po 22 letech končí s českou reprezentací

9. 3. 2020 | redakce
Tak dlouho si budujete špatnou pověst, až se generální partner utrhne. Mobilní operátor T-Mobile byl nicméně nevídaný držák, vydržel více než dvě dekády.


Zdroj: T-Mobile

T-Mobile dnes oznámil, že ukončí po letošním evropském šampionátu své partnerství s českou fotbalovou reprezentací. Mobilní operátor byl generálním partnerem nejlepších českých fotbalistů od roku 1998 a ukončí své působení v této roli veklým turnajem: Mistrovstvím Evropy 2020.

„Stáli jsme po boku české reprezentace déle než dvě dekády, ať už se dařilo, či nikoliv. Sedmý postup v řadě na Euro symbolicky uzavře naši spolupráci,“ říká Juraj Bóna, výkonný ředitel T-Mobile Czech Republic, a dodává: „Máme hluboko v srdci český fotbal, emoce, které přináší, jak dokáže spojit a nadchnout fotbalové fanoušky od Aše po Jablunkov. Zároveň ale cítíme, že je čas se posunout dále.“

T-Mobile se spojil s fotbalovou reprezentací v roce 1998, tehdy ještě jako Paegas. I po ukončení spolupráce po něm zůstane u fotbalových fanoušků něco hmatatelného. V Česku jsou statisíce fotbalový fanoušků, co mají doma reprezentační dres s logem operátora. Jen na mistrovství světa 2006 v Německu jich měl T-Mobile připraveno 100 tisíc.

„Bylo to dlouhé a oboustranně prospěšné partnerství, za které je zapotřebí poděkovat. O možnosti skončit jsme se dozvěděli už před několika měsíci, a tak nás konečné rozhodnutí nepřekvapilo,“ poznamenal předseda FAČR Martin Malík. Je přitom nutné uznat, že T-Mobile měl jako generální partner svatou trpělivost. Mimo jiné přestál i zatčení tehdejšího šéfa českého fotbalu, Miroslava Pelty, v roce 2018 a obecně nevalnou pověst české nejvyšší soutěže, která se nevhynutelně odráží i na prestiži národní reprezentace.

Štítky dokumentu: Budování značky
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.