T-Systems zajišťuje inteligentní měření spotřeby energie ve městě Emden

1. 9. 2010 | ITO
Společnost Deutsche Telekom vybavila nově vybudovanou rezidenční oblast ve městě Emden (Německo) infrastrukturou pro inteligentní plynové měřiče a elektroměry. Během následujících týdnů bude nainstalováno více než 200 měřičů. Společnost Deutsche Telekom poskytne datové připojení a instalaci komunikačních zařízení pro sto domácností a bude přenášet data pomocí technologie DSL.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Informace o reálné a aktuální spotřebě elektrické energie jsou jednou z cest, jak dosáhnout co největších energetických úspor. Společnost Deutsche Telekom vybavila nově vybudovanou rezidenční oblast ve městě Emden (Německo) infrastrukturou pro inteligentní plynové měřiče a elektroměry. Během následujících týdnů bude nainstalováno více než 200 měřičů. Společnost Deutsche Telekom poskytne datové připojení a instalaci komunikačních zařízení pro sto domácností a bude přenášet data pomocí technologie DSL k poskytovateli služeb (plynárenské a elektrárenské společnosti). Dodatečně bude zprovozněn zabezpečený portál pro zákazníky, kde budou mít možnost sledovat aktuální vývoj spotřeby a náklady.

Komunikační zařízení nainstalované společností Deutsche Telekom sbírá informace o spotřebě elektřiny každých 15 minut, spotřeba plynu je odečítána každou hodinu.

„Vybírali jsme z více poskytovatelů a rozhodli jsme se nakonec pro společnost Deutsche Telekom, protože umí realizovat veškeré služby z jednoho zdroje,“ říká Remmer Edzards, ředitel správy veřejných služeb města Emden. „Aktuálně jsme spustili průzkum mezi zákazníky, zda mají zájem o tyto nové technologie. První výsledky ukazují, že velké množství odběratelů plynu a elektrické energie má zájem o informace, které pomohou k optimalizaci a snížení spotřeby díky využití inteligentních měřičů,“ dále dodává.
Pokud budou tyto výsledky potvrzeny, dojde k rozšíření projektu i na další rezidenční oblasti.

Společnost Deutsche Telekom se zaměřuje na služby pro řízení spotřeby energií a chce se stát významným partnerem pro firmy, které působí v tomto odvětví. Proto společnost nabízí balíčky pro chytré měření jako kompletní službu za měsíční cenu. Tento balíček obsahuje především komunikační jednotku, software, instalaci a provoz, propojení do datové sítě, načítání údajů, bezpečný přenos dat do datových center a předávání informací provozovateli energetické soustavy.

„Pro přenos dat nepoužíváme DSL linky zákazníků, ale vytváříme vlastní nezávislou infrastrukturu. Jen tak můžeme garantovat bezpečnost a dostupnost dat,“ říká Helge Meyer, expert na řešení pro energetiku ve společnosti Deutsche Telekom a dále dodává: „Naše řešení splňuje přísné bezpečnostní požadavky a je certifikováno podle normy ISO 27001 a SAS-70 standardů,“
Kromě přenosu dat po fixních sítích umí řešení společnosti Deutsche Telekom komunikovat i bezdrátově.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: