Taneček z mítinku Donalda Trumpa je surrealistickou Spartakiádou jednoduchosti

15. 1. 2016 | Petr Michl
Může být taneček na mítinku symbolem úspěchu i škodlivosti politického kandidáta zároveň? Toto dětské vystoupení si nezadá s tupostí propagandy z dob Sovětského svazu.Donald Trump je v tuto chvíli nejvýraznějším adeptem na post republikánského kandidáta pro americké prezidentské volby. Muž, který považuje absenci politické korektnosti za jednu ze svých největších předností, působí jako zjevení. Povzbuzuje xenofobní nálady, když označuje Mexičany za pachatele znásilnění, i svým návrhem na dočasný zákaz vstupu veškerých muslimů na území USA. Obecně se lžím, mystifikacím a komunikačním faulům nevyhýbá. Nedostatek vědomostí vyrovnává v očích svých podporovatelů důležitějšími aspekty: ztělesněním sebevědomí a tvrdosti.

Jeho mluvený projev se skládá převážně z holých vět a vyznačuje se ze všeho nejvíc úderností a jednoduchostí. Tyto atributy se projevily i na jeho politickém mítinku ve středu večer ve městě Pensacola na Floridě, a to i ve chvíli, kdy plnila roli předskokanů před jeho vystoupením dětská skupina USA Freedom Kids. Trojice školaček v dresu roztleskávaček v hvězdách a pruzích předvedla vystoupení hodné rubriky Hudební masakr. Navíc doplněné pozoruhodnými texty. Nechyběla definice témat tvořících de facto kostru Trumpova poselství:

„American pride. It's attitude. It's who we are. Stand up tall."

Došlo ale i na nacionalistickou agitaci slibující rozdrcení nepřátel. Prezident Donald Trump ví, jak na to, a zařídí to:

„Enemies of freedom face the music. C'mon boys, take them down. President Donald Trump knows how to make America great. Deal from strength or get crushed every time."


Paralely by se daly najít s komunistickým Festivalem politické písně, Spartakiádou, oslavnými písněmi ze současné Severní Koreje a třeba i parodickými čísly z filmu Team America. Tento surreální zážitek jen dokresluje, že ani politická kultura v USA nemusí patřit ve všech ohledech mezi ty nejrozvinutější. V porovnání s vystoupením USA Freedom Kids působí úsvit tance Tomia Okamury možná podobně trapně, ale rozhodně ne tak strašidelně.

Štítky dokumentu: Formy PR Marketingové nástroje
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.