Telefónica nebude prodávat iPhony

27. 10. 2011 | CaB
Mobilní operátor Telefónica O2 oznámil, že končí s prodejem iPhonů od společnosti Apple. V nabídce se neobjeví ani očekávaná novinka iPhone 4S.

Česká pobočka mobilního operátora Telefónica O2 oznámila, že se rozhodla skončit s prodejem mobilních telefonů od americké společnosti Apple. Podmínky, které si technologická firma kladla, byly prý nepřijatelné.

V nabídce operátora se tedy neobjeví ani nový model iPhone 4S. Telefónica O2 postupně ukončí i prodej starších iPhonů. Všichni stávající zákazníci a majitelé mobilních telefonů od Applu budou mít prý i nadále stejnou zákaznickou podporu, jakou měli doposud.

Důvodem ukončení spolupráce je zřejmě požadovaná vysoká investice do marketingové podpory nebo garanci počtu odebraných kusů. Český operátor by pak musel platit velké kompenzace za neprodané telefony.

Konkurenční operátoři T-Mobile a Vodafone novinku do své nabídky zařadí. Ta by se měla na českém trhu objevit už zítra, 28. října.
 

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.