Televize Prima žaluje RTA

14. 12. 2011 | VOt
Televize Prima podala trestní oznámení a civilní žalobu na Regionální televizní agenturu. Podle ní nemá RTA nárok na společné kmitočky s jejím nejsledovanějším kanálem.

Spor mezi Primou a Regionální televizní agenturou (RTA) se vyhrocuje. Prima se brání ve sporu se sdíleným vysíláním civilní žalobou a trestním oznámením. Zároveň se obrací i na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a Český telekomunikační úřad. FTV Prima zaslala těmto institucím dopis, ve kterém vysvětluje nastalou situaci.

Agentura požaduje, aby se mohla připojovat do vysílání televize Prima v následujících šesti letech, tedy do roku 2018. Prima se chce prý zbavit závazků vůči společnostem sdruženým v RTA. Soukromá televize se však brání a tvrdí, že agentura nemá nárok na společné kmitočty s jejím nejsledovanějším kanálem.

Prima od ledna nahradí vysílání své hlavní stanice programem Prima family. Tímto krokem se chce totiž vyhnout povinnému sdílení frekvencí s regionálními vydavateli. Změna by se neměla dotknout samotného programu. Diváci ji prý ani nepocítí.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: