Televize přinese duely fotbalového mistrovství světa v HD kvalitě

8. 6. 2010 | ČTK

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Všech 64 utkání z nadcházejícího fotbalového mistrovství světa v Jihoafrické republice bude vysílat Česká televize v HD kvalitě. Stejný počet duelů bude k vidění také na specializovaném webu www.msfotbal.cz, kde budou až do konce šampionátu k dispozici také záznamy všech odehraných zápasů. Vedení sportovní redakce dnes zveřejnilo svůj projekt na setkání s novináři.
Letošní šampionát z pohledu České televize bude výrazně odlišný než před čtyřmi lety v Německu. Jednak proto, že na turnaji nestartuje český tým, jednak kvůli větším technickým možnostem. "Dvaačtyřicet utkání bude na ČT4, dalších dvaadvacet na ČT2. Od čtvrtfinále s jedinou výjimkou se bude vysílat výhradně na ČT2," vysvětlil hlavní manažer ČT4 Jiří Ponikelský.
Do místa dějiště posílá veřejnoprávní televize tři komentátory. "Volili jsme úspornou variantu, nemůžeme si v současně ekonomické situaci dovolit poslat na takovou akci jako třeba Maďaři devět lidí. I proto pětadvacet zápasů budou komentovat další kolegové z pražského centra," uvedl šéfredaktor sportovní redakce Otakar Černý.
Do Jihoafrické republiky odcestují Jaromír Bosák, Pavel Čapek a Ondřej Lípa, z Prahy se budou ozývat Radek Bauer, David Kalous, David Kozohorský a Vlastimil Vlášek. "Věříme, že diváky zaujme i podařené veselé studio, které je zcela atypické. Tvořil ho totiž brazilský architekt," pochlubil se Černý.
Ve studiu se objeví osvědčení televizní experti Radek Bejbl, Josef Csaplár, Pavel Karoch, Pavel Kuka, Stanislav Levý, Karol Marko, Josef Němec nebo Vladimír Šmicer. "Přijdou i specialisté na jednotlivé skupiny - Lubomír Moravčík, Tomáš Ujfaluši, Radoslav Kováč, Jiří Jarošík, Ján Kocian, v jednání je i Patrik Berger a další," poodhalil plány David Kozohorský.
Česká televize bude během šampionátu spolupracovat se slovenskými kolegy, kterých bude na místě včetně podpory třináct. "Máme s nimi korektní vztahy a navíc se chceme na slovenský tým hodně zaměřit, ostatně na Slovensku máme řadu pravidelných diváků. To nám ukázaly ohlasy po olympiádě i hokejovém MS," připomněl Černý.
Televize však ušetří nejen vysláním menšího počtu komentátorů. "Stanoviště na stadionu stojí na jeden zápas sto tisíc korun," připomněl Černý další náklady, které vznikají přímými přenosy.
Novinkou jsou podobně jako během olympiády přímé přenosy na webu. Na stránkách www.msfotbal.cz budou k vidění nejen přenosy, ale až do posledního dne turnaje v sekci archiv také kompletní záznamy dosud odehraných zápasů a fanoušci dostanou možno hlasovat o nejvydařenější branku šampionátu.
Televize bude myslet i na ty, kteří neuvidí přímé přenosy. Hutné pětačtyřicetiminutové sestřihy celého dne uvidí diváci vždy ve 23:30.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: