Tinder chystá funkci videochatu

11. 5. 2020 | Petr Michl
Že vám zdánlivý „match“ ve skutečnosti nesedí, půjde na Tinderu zjistit brzy dříve než na trapném rande. Díky funkci videochatu jeden na jednoho.


Zdroj: Tinder

Minulý týden vlastník Tinderu, společnost Match Group, oznamovala své hospodářské výsledky za první kvartál tohoto roku. U toho padlo i jedno zajímavé oznámení: na Tinderu se chystají videohovory jeden na jednoho.

Tato funkce může být tzv. game-changer pro urychlení vyhodnocení toho, jestli si s někým v rámci nejpopulárnější světové randící aplikace sednete, nebo ne. Stovky textovek ani sexting spojený s výměnou fotografií vám na toto neodpoví. Neříkáme, že video dokáže nahradit osobní setkání. Hned po něm jde ale o ten nejlepší způsob, jak zjistit vzájemnou chemii.

To bychom měli pozitiva. Stinnou stránkou věci je, že živý video přenos i ve formě rozhovoru mezi dvěma uživateli v sobě nese velké riziko překročení čáry přijatelnosti. Algoritmy jsou dnes schopné s jistou pravděpodobností například poznat na fotce mužský penis (a zabránit zasílání tzv. di(c)kobrazů), AI nicméně není schopna ani pomýšlet na něco podobného u živého videa.


Ukázka nových funkcí Tinderu. Zdroj: Tinder

I proto Tinder chce nejprve přistoupit k podrobnému testování a nezavázal se časově ke konkrétnímu termínu spuštění funkce. Jen vyjádřil přání to zvládnout do konce roku 2020. Nebude si přitom jistě chtít letošek pokazit. Ač pandemie představuje černý scénář pro většinu segmentů ekonomiky, zrovna online seznamky profitují paradoxně i z období karantén. Match uvedl, že například ženy pod 30 let navýšily v dubnu ve srovnání s únorem počet „swajpů“ na Tinderu o 37 %. Tinder a další online seznamky z Match Group, Hinge, Match.com, a OkCupid, zaznamenaly v meziročním srovnání 27 % nárůst průměrného počtu vzájemných zpráv zaslaných mezi uživateli.

Match Group během oznámení svých hospodářských výsledků uvedla:

„Věříme tomu, že poptávka po lidském spojení nikdy neopadne, a jsme nadále odhodlaní tuto potřebu naplňovat. Nebýt našich produktů, bylo by toto období sociální izolace mnohem více katastrofální pro single lidi bez dalších možností pro seznámení se a spojení jako bary a koncerty.“

Ač možnost fyzického rande byla ještě nedávno pro většinu lidí daleko, možnost si „zaswajpovat“ potenciální partnery byla díky Tinderu skutečně lákavá a blízko. I proto Tinder zažíval v posledních týdnech historické rekordy v počtu „swipes“. Funkce videochatu jako dalšího kroku v seznamování může být pro Tinder významným evolučním krokem, který v sobě ale nese nemalá rizika.  

Zdroje: WERSM, The Verge, Match Group

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: