Top reklamy ze Super Bowlu 2018

5. 2. 2018 | Vozková Kristýna
30 vteřin reklamního času během Super Bowlu stálo letos až 5 milionů dolarů. Inzerenti se to přesto rozhodli brát s humorem. V našem přehledu nejlepších spotů vás čeká domácí asistentka Alexa, co ztratila hlas, falešný návrat Krokodýla Dundeeho a na závěr čekejte úprk před rozčíleným dinosaurem. V Jeepu to ale zvládnete.

Finálový zápas NFL je pro letošní rok za námi. Philadelphia Eagles v něm porazili svého rivala New England Patriots 41:33 a slaví svůj velký triumf. Pro nás je však tohle každoroční klání především soubojem těch nejlepších reklam, které se vysílaly během samotného zápasu. Letos bylo jejich hlavním cílem pobavit diváky, a to se – podle našeho skromného názoru – skutečně povedlo. Podívejte se na náš výběr těch nejlepších reklam pro Super Bowl 2018.

Tide – It’s a Tide Ad

Tide na Superbowlu zazářil se čtyřmi krátkými spoty, které divákům odhalily temné tajemství reklamního světa – každá reklama je vlastně reklamou na Tide. Tento vtipný nápad založený na faktu, že prádlo je vlastně v (téměř) každé reklamě, šikovně rozvinula agentura Saatchi & Saatchi New York. Výsledkem byl minutový spot, ve kterém se prostřídala celá řada námětů, ale vše skončilo vždycky – kde jinde než – u Tidu.

V kratších 15 vteřinových spotech si pak Tide vzal na paškál světoznámé reklamy ostatních značek ze stáje P&G a všechny vtipně přetvořil na reklamu na prací prášek. Výsledek vás určitě pobaví, je totiž ještě lepší než originál.

 

NFL – Touchdown Celebrations to Come

Další sportovní reklama vyprávějící příběh o motivaci a tvrdé práci? Ani náhodou. Tato úsměvná oslava touchdownů budoucí sezóny pobaví i toho nejzarytějšího a nejdrsnějšího fanouška NFL. Eli Manning a Odell Beckham Jr. z týmu New York Giants si v ní totiž vystřihnou „hříšné” taneční sólo, na které by byl pyšný i Swayze. Ve spotu se objeví ale i další sportovní velikáni jako například Landon Collins, Brett Jones, John Jerry, Chad Wheeler nebo D.J. Fluker a ani John Greco nebude sedět v koutě.

 

Tourism Australia – Dundee

Austrálie letos vsadila na svá dvě esa – Krokodýla Dundeeho (v podání Dannyho McBridea) a Chrise Hemsworta. Několik týdnů se fanoušci těšili na nový film Krokodýl Dundee, ale ukázalo se, že se ve skutečnosti jednalo jen o dobře maskovanou turistickou reklamu o Austrálii. Ale kdo ví? Třeba se nového filmu nakonec přece jen dočkáme. Fanynky Chrise by to jistě ocenily. Zatím se mohou kochat alespoň australskými přírodními krásami.

 

Doritos/Mountain Dew – Doritos Blaze vs. Mtn Dew Ice

Vyhraje ohnivé Doritos nebo ledově chladný Mountain Dew? V této reklamě se vám slavní herci ukáží v rolích, v jakých jste je ještě neviděli. Peter Dinklage z Her o Trůny a Morgan Freeman spolu svedou tu nejdrsnější rapperskou „lipsync battle” všech dob. Kromě hlavních aktérů vás uchvátí také skvělé vizuální efekty, o které rozhodně není nouze. Hudební podkres mají na svědomí rapperské hvězdy Busta Rhymes a Missy Elliott.

 

Amazon – Alexa Lost Her Voice

Každý z nás už někdy v životě přišel o hlas. Co by se ale stalo, kdyby o něj přišla Alexa? Museli by ji nahradit, samozřejmě. Ne vždy byste pak ale dostali to, o co byste skutečně požádali. Nemůžete přece chtít po Gordonovi Ramsaym recept na sendvič s grilovaným sýrem, po Cardi B, aby vám pustila country muziku nebo po Rebel Wilson, aby vytvořila tu správnou atmosféru pro večerní posezení s přáteli. Kromě výše zmíněných v reklamě uvidíte také Anthony Hopkinse, který dokáže člověku nahnat strach i při krmení páva.  

 

E*Trade – This Is Getting Old

Reklama společnosti E*Trade poukazuje humornou formou na smutný fakt, že více než třetina Američanů nemá žádné vlastní úspory na důchod. Společnost je spotem nabádá k tomu, aby využili služeb E*Comerce a měli kontrolu nad svým finančním osudem. Rozhodně nechcete v 70 pilotovat letadlo, operovat, hasit požáry nebo dělat plavčíka. A nejspíš by to nechtěli ani lidé kolem vás. Zejména pokud by to vypadalo jako v této reklamě.

 

Jeep – Jeep Jurassic

A na závěr opět jedna hvězdná klasika. S Jeepem se nemusíte bát jezdit v drsném terénu. Můžete se dokonce prohánět džunglí s Tyranosaurem v zádech. Tedy alespoň pokud jste v Jurském Parku a jste Jeff Goldblum. Ten se v novém spotu vydává na zkušební jízdu novým Jeepem a nechává se předjet nedočkavým T-Rexem. Přece jen je rozdíl, jestli na vás z auta za vámi haleká a gestikuluje postarší chlapík, a nebo na vás cení zuby rozzuřený dinosaurus.


Kam dál? Skvělé reklamy se neodehrávaly během Super Bowlu jen v komerčních přestávkách přenosu fotbalového zápasu, ale také ve městě Minneapolis, které ho hostilo. Zjistěte více v článku Automat na sněhové koule v plechovce obstaral na Super Bowlu mrazivý turistický marketing.

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: