Toyota si oddechla - verdikt vyšetřovatelů odvrátil další milionovou svolávací akci

9. 2. 2011 | KER
Několik milionů Toyot vyrobených od roku 2002, které byly vybaveny elektronicky řízenými škrtícími klapkami na motoru, mohla zasáhnout další svolávací akce největší světové automobilky. Po verdiktu amerického vládního expertního týmu si však může Toyota oddechnout. Celý elektronicky řízený systém škrtící klapek je podle konečného verdiktu v pořádku a není třeba jej u prodaných automobilů nikterak upravovat.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Několik milionů Toyot vyrobených od roku 2002, které byly vybaveny elektronicky řízenými škrtícími klapkami na motoru, mohla zasáhnout další svolávací akce největší světové automobilky. Po verdiktu amerického vládního expertního týmu si však může Toyota oddechnout. Celý elektronicky řízený systém škrtící klapek je podle konečného verdiktu v pořádku a není třeba jej u prodaných automobilů nikterak upravovat. Za všechny problémy se neúmyslným zrychlováním vozů tak pravděpodobně mohou pouze dříve zjištěné mechanické defekty.

Informace ve své zprávě přineslo americké ministerstvo dopravy.

Pro Toyotu by byl opačný vedikt fatální. Další masivní svolávací akce by poškodily její stále křehké renomé a zcela určitě by ji sesadily z prvního místa žebříčku největších automobilek. To vše ve chvíli, kdy má tato automobilka velké plány v nově se rozvíjejícím segmentu vozů s alternativním pohonem.

Jen připomeňme, že při krizi v roce 2009 byla Toyota nucena svolat 12 milionů automobilů, potenciál její značky se snížil o 7 miliard dolarů a americké vládě musela zaplatit přibližně 48,4 milionů dolarů pokuty. Navíc je nyní vystavena celé řadě civiliních žalob, pomocí kterých se spravedlnosti od automobilky mohou dožadovat nespokojení majitelé jejích vozů.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: