Trumpa nemají rádi ani v Dánsku. Zesměšňují ho tímto autobusem

31. 10. 2016 | Petr Michl
Reklamu z Kodaně karikující Donalda Trumpa musíte vidět v pohybu!

 

Reklam, videí a plakátů, které zesměšňují Donalda Trumpa nebo Hillary Clinton, se objevilo v předvolebním boji již spousta. Z logiky věci ovšem pocházely z USA. Tím, jak se americké prezidentské volby blíží, se ale začíná hrát i o hlasy expatů hlasujících ze zahraničí.

V Dánsku je k hlasování jednoduchým vzkazem: Americans abroad, vote," vyzývá i reklama obepínající celý autobus brázdící ulice Kodaně.

V rámci této dobře míněné rady není obsaženo doporučení vhodného kandidáta. V popisku videa, která na Facebooku publikovalo médium DR Nyheder, zní pouhé:

Rádi bychom řekli našim americkým spoluobčanům: nezapomeňte volit - má to své následky."

Půlka hlavy připomínající Donalda Trumpa však naznačuje, že on tou správnou alternativou nebude. Předsedkyně Socialistické lidové strany, jež reklamu zaplatila, Pia Olsen Dyhr, uvedla pro Adweek:

Reklama je pochopitelně vytvořena s velkou dávkou smyslu pro humor, ale ve skutečnosti bereme americké prezidentské volby velmi vážně. Mohou mít velký dopad na nás všechny, dokonce i na malé Dánsko... Politické názory pana Trumpa jsou těm našim velmi vzdálené. Představa jeho sedícího v oválné pracovně mě spíše děsí. Doufám, že dokážeme ovlivnit některé Američany žijící v Dánsku a přimět je k tomu, aby volili. Každý hlas se počítá."

Lidí s americkým občanstvím, kteří mohou volit, žije v Dánsku 8 714. Tato chytrá reklama může však jednoduše působit i na další americké expaty v jiných zemích. Upozorňují na ni totiž velká evropská masmédia, ale cestu si našla i do USA, kde o ní píše například CNN. Pokud jste dosud nepochopili, v čem že je ten polep na autobusu tak výjimečný, podívejte se na něj v pohybu. Vše je v očích!

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: