Twitter je v real-time vyhledávání stále bezkonkurenční

26. 7. 2011 | BoB

Není pochyb o tom, že je sociální síť Twitter v současné době jedním z nejužitečnějších a nejvyhledávanějších zdrojů na jakékoliv mediální téma. K rychlému přístupu informací ho používají nejen pravidelní konzumenti zpráv, ale také profesionální novináři a mediální společnosti. Real-time byl proto velkým lákadlem.


Společnost Google přesto nedávno oznámila, že jejich smlouva s Twitterem o real-time vyhledávání vypršela a zatím se ji nechystá obnovit. Podle této smlouvy měl Google přístup ke všem publikovaným tweetům. Pomocí vyhledávače tak bylo velmi snadné najít tweety k aktuálním tématům a trendům nebo také dohledat starší příspěvky uživatelů. Dostat se k nim přes samotný Twitter bylo totiž velmi zdlouhavé.


Zdá se ale, že tato situace velmi dobře nahrává konkurenčnímu vyhledavači Bing od společnosti Microsoft. Bing má na rozdíl od Googlu tweety všech uživatelů na Twitteru stále k dispozici.


Google má evidentně v tomto ohledu plány s nově spuštěnou sociální sítí Google+, která se mezi uživateli stále těší větší a větší oblibě.

Pro lepší orientaci v česky a slovensky psaných tweetech můžete využít například Klábosení.cz


Zdroj:www. marketingweek.co.uk
 

Štítky dokumentu: Google Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: