Twitter spustí nástroj pro sledování vybraných témat

12. 11. 2019 | Milada Zemanová
Uživatelé budou moci ve svém feedu zvolit mezi více než 300 tématy napříč sportem, hrami a zábavou. Na základě preferencí a chování v rámci účtu, jim Twitter navolí relevantní tweety do feedu.

Twitter chce být pro své uživatele zase o něco zajímavější, a tak plánuje spuštění nástroje, který umožní sledovat vybraná témata. Zmíněná funkce je v testování již několik měsíců a nyní ji konečně uživatelé dostanou k dispozici. Ti pak v rámci svého feedu uvidí kromě tweetů od účtů, které sledují, právě i tweety věnované tématům, které si navolili pro sledování.

Uživatelé na své úvodní stránce a ve výsledcích vyhledávání uvidí výzvu Follow (Sledovat, pozn. redakce ). Když tuto možnost zvolí, tak se dané téma zařadí do seznamu sledovaných a v budoucnu se relevantní příspěvky budou objevovat právě ve feedu. Jak Twitter upozornil, může uživatelům přiřadit i témata, která sice neoznačili možností Sledovat, ale na základě účtů, které sledují a dalších aktivit v rámci profilu, Twitter vyhodnotí, že by je mohla zajímat. Jednotlivá témata je kdykoliv možné přestat sledovat.

Účelem této funkce je zvýšit engagement příspěvků, a také podpořit objevování tweetů . Lidé by tak měli získat lepší a zajímavější výsledky ve svém feedu a vyhnout se řadě nerelevantních příspěvků, které se v něm často objevují.

Aktuálně bude v nabídce 300 témat, povětšinou z oblasti sportu, her a zábavy. Jak Twitter uvedl pro The Verge ve zmíněné nabídce bude chybět politika. Alespoň v první fázi. Přeci jen se jedná o komplikované téma a Twitter nechce, aby jeho algoritmus nabízel nevhodné výstupy.

Tvorba seznamu témat bude kombinací strojového učení a práce lidských správců a editorů , kteří se budou snažit, aby témata byla relevantní a současně odfiltrovali nechtěný balast. Pro uživatele to bude vítaná změna, protože tak budou moci přímo ovlivnit, co uvidí ve svém feedu.

Pokud se tato funkce osvědčí, může v budoucnu přinést ještě řadu dalších zajímavých možností. Obdobné snahy Twitter představil již před pár lety, když spustil Moments. Také se jednalo o možnost sledovat konkrétní „Okamžik” a tématické tweety se pak zobrazovaly uživatelům ve feedu. Moments ovšem nezaznamenaly velký úspěch, tak uvidíme, jestli stejný osud čeká i sledování témat, nebo si tato varianta povede lépe.

Toto ovšem nejsou jediné změny směrem k personalizaci, které Twitter chystá. Dantley Davis, víceprezident Twitteru pro design a výzkum uvedl, že v roce 2020 se uživatelé mohou těšit na řadu užitečných funkcí. Mezi nimi například:

● možnost odebrání z konverzace,

● zakázání retweetování konkrétního příspěvku,

● znemožnit lidem, aby označili uživatele bez jeho souhlasu,

● umožnit, aby byl konkrétní tweet vidět jen v souvislosti s konkrétním hashtagem nebo jej viděli jen určití uživatelé.

Dantley Davis se nechal slyšet, že když budou mít uživatelé více kontroly nad tím, co na svém Twitteru vidí, vznikne tak zdravější prostředí a sníží se tím šikana.

Jestli k těmto změnám skutečně dojde, není ještě 100% jisté. Přeci jen se jedná o tvrzení zveřejněné na osobním účtu v rámci Twitteru, nikoliv o oficiální vyjádření zmíněné platformy.

Zdroje: Social Media Today, Twitter, The Verge, Wersm

Štítky dokumentu: Twitter
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.