Twitter zavalily tweety dobírající si Joffreyho z Game of Thrones

18. 12. 2013 | Irena Šovčíková
Nenávidíte Joffreyho z Game of Thrones? HBO toho využila pro svou kampaň na sociálních sítích.

Co hýbe světem sociálních médií? Emoce a nejlépe ty vyhraněné – třeba nenávist. A na tom, že nejvíc nenáviděnou postavou seriálu Game of Thrones je král Joffrey, se shodne asi každý fanoušek. HBO se toho rozhodla využít při propagaci a uspořádala první internetový roast, jehož cílem bylo nenechat na Joffreym ani nitku suchou. A povedlo se.

Na začátek je asi vhodné osvětlit, co vlastně je „roast". Roast je primárně americká událost, při které je jedna osoba „zesměšňována" svými přáteli, fanoušky nebo okolím. Nejde ale o nějaké ubližování – cílem je se hlavně společně pobavit na účet vybrané osoby. Pro některé je to dokonce pocta, být středem takového "rožnění". Například Asociace korespondentů Bílého Domu pořádá každý rok večeři, při které je cílem prezident USA. Ostatně, na Youtube si stačí zadat roast a najdete spoustu pěkných příkladů.

HBO ve spolupráci s agenturou 360i se tentokrát rozhodli v rámci podpory seriálu Game of Thrones uspořádat úplně poprvé něco podobného on-line, přímo na sociálních sítích. A zesměšňovanou osobou nebyl nikdo jiný, než Král Joffrey. Proč právě on je nasnadě – nejoblíbenější postavy se různí, kdežto krále Joffreyho evidentně nenávidí kdokoliv, kdo někdy viděl alespoň část dílu zmiňovaného seriálu. Potvrdil to také Sysomos, nástroj pro monitoring sociálních sítí. „Pokud přidáte k Joffreyho jménu ještě "hate", najdete přes 83 000 příspěvků, to je 3.5 víc než s jakýmkoliv jinou seriálovou postavou – přesahující i Waltera Whitea z Breaking Bad", uvedla Sabrina Calouri, víceprezidentka sociálních sítí v HBO.

Začalo to krátkou video pozvánkou ve čtvrtek ráno a během dalších dnů zahltily Twitter i další příspěvky s hashtagem #RoastJoffrey. Ty nejlepší byly k vidění i na samostatné micro stránce. Pro samotný Twitter účet připravili tvůrci speciální obsah – například krátká videa s herci seriálu (např s představiteli Aryi Stark, Maisie Williams a Candora Clegana, Rorym McCannem), kteří mluvili o tom, proč nemají Joffreyho rádi. Neskončilo to ale jen u talentů v rámci seriálu, 360i se spojila s tvůrci parodie Gay of Thrones a společně s dalšími slavnějšími fanoušky vytvořili zajímavý obsah. Navíc na univerzitách po celé USA vedli ambasadoři studijní pauzy, při kterých servírovali kávu v tématických kelímcích a podobně.

Ačkoliv se herec, který krále Joffreyho ztvárňuje, odmítl vlatního "rožnění" zúčastnit, je jisté že mezi fanoušky měla kampaň #roastJoffrey rozhodně úspěch. Zapojilo se spousta kreativních fanoušků a dokonce několik firem. Podívejte se na ty nezajímavější tweety!

 

Zdroje: AdAge, 360i

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.