Uber oslavuje Den Země tak, že zdarma odveze staré eletrospotřebiče k recyklaci

21. 4. 2016 | redakce
Máte doma vysloužilý sporák, ledničku nebo mobil. Objednejte si v pátek a sobotu Uber, ten je zdarma odveze a společnosti Elektrowin a Asekol je pak zrecyklují.

Nedávno Uber zopakoval svou akci s rozvozem Štěňátek po Praze. Tentokrát u příležitosti Dne Země bude odvážet, a to staré elektrospotřebiče.

Stačí si ve dnech 22. 4. a 23. 4. od 10.00 do 14.00 hodin otevřít v Praze ve vašem telefonu aplikaci Uber a jedním tlačítkem si zdarma objednat odvoz starých elektrospotřebičů. Projekt UberRECYCLE je příspěvkem k letošním oslavám Dne Země, kdy se digitální logistické technologie Uber spojily s kapacitami a zkušenostmi společností Elektrowin a Asekol. Cílem je ekologicky zrecyklovat všechny „elektro-vysloužilce“, jako jsou například mobily, počítače, monitory, televize, pračky, lednice, sušičky, mixéry, fény, rychlovarné konvice apod. Stačí tedy jeden klik. Uber zprostředkuje odvoz z domácností nebo kanceláří, partneři projektu Elektrowin a Asekol se postarají o zbytek. Do kampaně UberRECYCLE se zapojilo 13 měst v rámci celé Evropy.

 

Spotřebiče není potřeba nijak balit nebo čistit, stačí všechno připravit před dům nebo kancelář, kam lze zajet autem. Pokud bude nutné elektroodpad snést z patra nebo vynést ze sklepa, resp. v případě těžších elektrospotřebičů, jako jsou pračka, lednice nebo například mraznička, s řidiči Uber budou jezdit i naši závozníci připraveni všechny elektro-vysloužilce, včetně malé elektroniky – například starých mobilů – bezpečně a spolehlivě naložit a odvézt,říká Barbora Polachová, marketingová manažerka Uber Praha. „Projekt UberRECYCLE není jedinou akcí, jak Uber přispívá k čistšímu životnímu prostředí. Například v rámci dopravy se snažíme o optimální využití přepravních kapacit. Pokud by tedy lidé lépe využívali auta, která vlastní, konkrétně v Praze by tak bylo potřeba jen 300 tisíc aut, aby se denně přepravil stejný počet cestujících – aktuálně je totiž průměrná obsazenost osobních aut jen 1,4 osob,dodává B. Polachová.

„Elektroodpad je nejrychleji rostoucím druhem odpadu u nás, jeho množství roste třikrát rychleji než komunální odpad,uvádí vedoucí zákaznického servisu Elektrowin Jan Marxt.Podle výzkumů a statistik této společnosti v ČR se každý rok vyprodukuje více než 119 000 tun elektroodpadu. „Každá domácnost za rok vyřadí v průměru30 kg nepotřebných elektrospotřebičů, ze kterých se jen 40 % podaří vysbírat, ekologicky zlikvidovat, recyklovat a znovu použít při výrobě nových produktů,“ doplňuje Jan Marxt.
Dle
Martiny Daďové ze společnosti Asekol nám jen v šuplících v České republice leží více než 8 milionů starých mobilů, které už nikdy nepoužijeme. Ideální je vyhodit je do příslušných nádob, což jsou červené kontejnery na vysloužilé elektrozařízení, nebo teď v rámci akce UberRECYCLE do sběrných krabic u řidičů. Recyklovat a zpětně využít jde až 85 % materiálu ze starého mobilu.

Odvoz elektroodpadu v rámci projektu UberRECYCLE je zcela zdarma.

Štítky dokumentu: Formy PR
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: