Uniklé dokumenty ukazují, že používání Facebooku mezi mladými uživatele prudce klesá

12. 10. 2021 | Beáta Vaňková
Z nedávno uniklých dokumentů společnosti Facebook vyplynulo mimo jiné i zjištění, že používání Facebooku mladými lidmi prudce klesá. Přestal být Facebook cool platformou? To se přesně nedozvíme, protože Facebook poskytuje pouze údaje, které si sám vybere.

V září informoval The Wall Street Journal o tom, že Facebook disponuje dvěma studiemi, podle nichž užívání sociální sítě Instagram vede u některých dospívajících k psychickým problémům, sníženému sebevědomí a dalším poruchám. Z dokumentů, mimo jiné vyplynulo, že mnoho celebrit, politiků a vysoce postavených uživatelů mělo na Facebooku odlišná pravidla ohledně toho, jaký obsah mohou zveřejňovat. Za uniklými studiemi stojí bývalá zaměstnankyně společnosti Facebook Frances Haugen.

Ze všech uniklých odhalení nebyly nejvýznamnějšími právě tyto informace, ale poznámka, která byla součástí předem připraveného svědectví Frances Haugen pro její vystoupení před senátním výborem pro ochranu spotřebitelů:

„Facebook nezveřejnil interní údaje, které ukazují na pokles uživatelské základny v důležitých demografických skupinách, včetně amerických teenagerů a mladých dospělých. Společnost rovněž zatajila, do jaké míry dlouhodobě klesá produkce obsahu na uživatele."

Haugen na podporu tohoto tvrzení poskytla také interní statistiky z výzkumu, včetně tohoto grafu, který naznačuje, že jen uživatelé nad 25 let zvyšují svoje užívání Facebooku. Počet denních uživatelů z řad teenagerů se nenavyšuje a u mladých dospělých (18-24 let) klesá.

Sdílejte tento článek:
Podobné články: