United Airlines jsou pod ostrou palbou internetových uživatelů

12. 4. 2017 | Milada Zemanová
United Airlines se v posledních týdnech staly nejvíce nenáviděnými dopravními přepravci a uživatelé sociálních sítí na nich nenechávají nit suchou.

Internet v posledních dnech žije aférou, kterou vyvolaly aerolinky United Airlines, když její zaměstnanci násilím vyvlekli z přeplněného letadla jednoho pasažéra.

K celému incidentu došlo, protože bylo již naplněno celé letadlo, ale bylo potřeba uvolnit 4 místa pro členy posádky. Aerolinky se nejprve snažily nabídnout finanční odměnu 800 dolarů a noc v hotelu těm, kteří své místo dobrovolně uvolní, nenašel se ale ani jeden pasažér, který by tuto nabídku přijal. Nakonec proto byli systémem náhodně vylosováni čtyři pasažéři, kteří měli letadlo opustit. Mezi nimi i muž z videa, který je lékař vietnamského původu, dlouhodobě žijící z USA. Video si můžete připomenout níže.

A pokud se v dnešní době nějaká společnost dopustí podobného chování a důkazy o něm se navíc dostanou na internet, může si být jistá,že trolling od uživatelů sociálních sítí na sebe nenechá dlouho čekat.

Tato vážná situace inspirovala řadu internetových uživatelů a dala vzniknout množství memů a černohumorných vtipů.

 

  

Celá situace začala ještě eskalovat poté, co jeden z moderátorů odstranil zmíněné video z Redditu s vysvětlením, že obsahuje policejní brutalitu, nebo sexuální obtěžování, což není v dané subreddit komunitě povoleno. Výsledkem bylo, že velké množství uživatelů začalo na Reddit přidávat příspěvky, které vyobrazují United Airlines v naprosto nelichotivém světle. Některé zachycovaly reálnou interakci s aerolinkami, jiné byly výsměšné a sarkastické.Zapojení tohoto tématu na Redditu bylo tak vysoké, že v pondělí odpoledne bylo všech 20 top doporučených videí na této sociální síti nějakým způsobem spojeno právě s nepopulární United Airlines.

Aerolinky United Airlines skutečně nemají právě šťastné období. Celý incident s vyvlečeným cestujícím se přihodil jen pár týdnů poté, co stejně aerolinky vykázaly dvě dívky za to, že na sobě měly leginy.

Bez zbytečného zveličování můžeme říci, že United Airlines jsou aktuálně nejvíce nenáviděné aerolinie a internetoví uživatelé jim tuto skutečnost dávají jasně najevo.

Celé situaci nepomohl ani Oscar Munoz, CEO United Airlines, když v souvislosti s incidentem uvedl, že ho mrzí to, že museli pasažéry „re-accommodate" (v češtině něco jako „přemístění" či spíše "znovu obsloužení", ve skutečnosti to je v tomto případě jen velmi eufemistické označení pro násilné vyhození z letadla - pozn. red). Internetová komunita s ním ale opět hluboce nesouhlasila.

Zdroje: Mashable, Reddit

 

Kam dál? 

Vztek trollů nevyvolala jen samotná situace, ale také následná vyjádření letecké společnosti. Podívejte se na  její největší chyby v článku Co dělají United Airlines v krizi špatně? Nemluví lidskou řečí a nepřiznají svou odpovědnost.

Štítky dokumentu: Krizová komunikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.