V Istanbulu si můžete lístek na metro vysloužit i s pomocí recyklace plastových lahví

29. 10. 2018 | Petr Michl
Jak si pořídit lístek na metro? V Istanbulu nemusíte do automatu házet jen mince, stačí i plastové lahve.

Turecko to s odpadem příliš neumí. Pokud ho budeme počítat do Evropy, je na starém kontinentě třetím největším producentem odpadu za Německem a Francií. Zároveň ale vykazuje nejhorší míru recyklace. Nová environmentální iniciativa z metra v Istanbulu se snaží přispět k nápravě. Má totiž podporovat recyklaci a zároveň přimět lidi k tomu, aby více využívali veřejnou dopravu.

V istanbulském metru byly nainstalovány speciální automaty, které umožňují přidávat kredit na jejich městské karty i poněkud nezvyklým způsobem: vhazováním plastových lahví. 1 plastová lahev o objem 0,33 litru přinese 2 kredity. Na jeden lístek je pak potřeba 28 lahví o stejném objemu.

V Istanbulu bylo zatím instalováno na 25 automatů, jejich počet se ale má rozšířit na stovku do konce roku. Kreativita má zkrátka svůj význam i při ochraně životního prostředí.


Zdroje: KararCreapills 


Kam dál? Snaha snížit objem plastového odpadu nekončí jen jeho hozením do toho správného kontejneru. Ví o tom i Adidas. Na boty adidas UltraBOOST Parley Deep Ocean Blue bylo využito 11 plastových lahví, které by jinak skončily na dně oceánu. 

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.