Velká Británie je z 95 procent pokryta Street View

12. 3. 2010 | TMJ
Projekt Street View, který stvořila společnost Google, překonal další metu. Tentokrát se mu podařilo pokrýt svou sítí téměř kompletně celý stát. V současné době již není problém prohánět se po téměř všech silnicích Velké Británie od Kirkwallu po Plymouth. Google věří, že služba mu zajistí další popularitu zejména prostřednictím obchodníků, jimž nabízí možnost využít podklady ke své propagaci.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Projekt Street View, který stvořila společnost Google, překonal další metu. Tentokrát se mu podařilo pokrýt svou sítí téměř kompletně celý stát. V současné době již není problém prohánět se po téměř všech silnicích Velké Británie od Kirkwallu po Plymouth. Google věří, že služba mu zajistí další popularitu zejména prostřednictím obchodníků, jimž nabízí možnost využít podklady ke své propagaci. V budoucnosti by pak Street View mohl sloužit i pro prodej reklamy - Google si již nechal patentovat systém vkládání reklamy do vyfocených reklamních ploch.
Ozývají se však hlasy, že způsob, jakým Google pořizuje své panoramatické fotografie je již překonaný. Nejčastěji se hovoří o nástupci, kterým by měl využívat nové technologie 3D skeneru. Výstupem by tak nebyly běžné fotografie, ale rozsáhlý otexturovaný 3D model. V takovém případě je však logickou překážkou mnohem větší datová náročnost.

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: