Videa nabitá emocemi mají motivovat lidi, aby se dali očkovat

13. 1. 2021 | Milada Zemanová
Obejmout své přátele, hrát si s vnoučaty, políbit své blízké. To je jen ukázka fyzického kontaktu, na který jsme byli zvyklí, ale kvůli koronavirové pandemii jej téměř nemáme. Kampaň postavená na osobních videích to připomíná.

Koronavirová epidemie ovlivňuje životy lidí po celém světě již téměř rok. Činnosti, které byly dříve běžnou součástí našich životů, jsou nyní extrémně vzácné. Přátelské objetí, polibky na rozloučenou, velké rodinné oslavy či hraní s dětmi. O tyto a další chvíle jsme ochuzeni, abychom chránili zdraví své i svých blízkých.

Naděje na návrat k životu, na který jsme zvyklí, přichází s očkováním proti onemocnění COVID-19. Přesto se řada lidí očkování obává a ve Spojených státech amerických dokonce 40 % lidí tvrdí, že se očkovat rozhodně nenechá. Agentura Mischief @ No Fixed Address společně se společností Pfizer a koalicí zdravotnických organizací připravila kampaň s názvem Because of This (Z tohoto důvodu). V rámci ní chce lidem připomenout, že se opět mohou těšit z přítomnosti svých blízkých, stačí podstoupit dvě injekce do paže.

Trojice videí přináší ukázku fyzické interakce, která není v pandemické době zdaleka tak častá, jak bychom si přáli. V závěru každého spotu přichází prvně odpověď na otázku: „Proč se necháš očkovat?" Následuje ji claim: „Věda toto dokáže umožnit. Jen vy to dokážete uskutečnit."

První z odpovědí je: „Obrazovku počítače prostě neobejmeš."

„Protože letos jí bude 1 (rok) a mě je 74," vysvětluje v dalším spotu dědeček hrající si se svou vnučkou.

Na dalším videu je zachycena dcera, která své mamince oznámí, že čeká miminko. Toto video je doplněno odpovědí „Protože některé lidi prostě chcete vidět osobně.”

Poslední video z kampaně ukazuje již život během pandemie. Dobu, kdy vítání bývají vzácná a loučení příliš těžká.

Zajímavé je, že aktéry jednotlivých videí jsou skuteční lidé, kteří poskytli nahrávky ze svého osobního života pro potřeby kampaně. Mediální partner Quan Media Group navíc poskytl mediální prostor v hodnotě 1,4 milionu dolarů.

Greg Hahn, spoluzakladatel agentury Mischief, uvedl, že kampaň cílí na lidské emoce, ale současně nabízí divákům možnost, aby se dozvěděli více informací. Hahn ke kampani doplnil:

„Nacházíme se v období, kdy se společnost musí spojit. Kolem nás je tolik hluku a zmatku. Lidé jsou nervózní. Nechtěli jsme je proto zahlcovat dalšími daty, fakty a statistikami. Naopak často vidím, že lidé musí nejprve sami sebe přesvědčit emočně a až následně hledají fakta, kterými by své rozhodnutí podpořili. Chtěli jsme upozornit na malé, každodenní momenty, které jsme ztratili, a které dramaticky změnili naše životy.”

Jak Greg Han dále upozornil, důležitost vakcíny je tak stěžejní téma, že byste nejraději na lidi křičeli, aby si uvědomili, že právě očkování změní svět. Lidé ale nepotřebují, aby na ně někdo křičel. Potřebují naslouchat hlasům uvnitř sebe.

Kampaně na podporu očkování v České republice

Vakcinace proti onemocnění COVID-19 v naší zemi pomalu probíhá od ledna, nicméně situace kolem ní je značně nejasná a Ministerstvo zdravotnictví je opakovaně kritizováno za nepovedenou komunikaci. V prosinci loňského roku měla například motivaci k očkování zvýšit fotografie zelené gumové rukavice držící injekční stříkačku.

Štítky dokumentu: Formy PR Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:
Podobné články: