Videokonferenční nástroj Google Meet je nyní zdarma pro všechny

30. 4. 2020 | Petr Michl
Google Meet nebude dostupný jen uživatelům G Suite, ale všem s Gmailem. A to navíc Gratis. Podívejte se, jaké výhody tento nástroj nabízí.

 

Práce na dálku se stala od března realitou pro mnoho lidí, u kterých si to jejich zaměstnavatelé předtím ani neuměli představit. Zažíváme tak doslova videokonferenční boom. Google na to již dříve reagoval dočasným uvolněním svých nástrojů pro všechny uživatele G Suite (i těch bez prémiových plánů) gratis. Nyní ovšem svůj videokonferenční nástroj Google Meet dává zdarma pro všechny.

K použití Google Meet bude stačit pouze e-mail, tedy musí to být Gmail. Google tím sleduje snahu zvýšit bezpečnost a odlišit se od nástroje Zoom, který zaznamenal vysoký nárůst popularity, ale zároveň také bezpečnostních útoků. Přihlášení přes e-mail by mělo zabránit praktikám, jako je zoombombing — tedy narušování či odposlouchání meetingů jen na základě toho, že máte ID číslo konkrétního meetingu.

Google Meet v posledních týdnech přišel s řadou vylepšení. Mezi ně patří:

  • „Dlaždicový“ grid pro volání s více lidmi: Pomůže vám vidět až 16 účastníků meetingu najednou, ukázkou je první fotografie u tohoto článku.
  • Možnost prezentovat video s lepším zvukem: Chcete při prezentaci pustit ostatním video? Pak by bylo lepší, kdyby jeho audio nebylo bráno mikrofonem z reproduktorů vašeho laptopu. Proto Google Meet nově umožňuje sdílení karty v Google Chrome. V něm puštěné video pak bude dalším zúčastněným předávat zvuk přímo od zdroje.
   Možnost sdílet kartu prohlížeče se ale samozřejmě hodí i v případě, kdy nechcete sdílet celou svou plochu.
  • Mód pro slabé osvětlení: Lidé nejsou při videohovorech v místnostech osvícených slabou žárovkou příliš vidět. Google Meet to slibuje vylepšit s pomocí AI. Zatím bude tato funkce k dispozici mobilním uživatelům, ti z desktopu přijdou na řadu později.
  • Potlačení hluku: Štekání psů a křik dětí možná přidá na autenticitě prožitku z domácí kanceláře, ale při mnoha hovorech bychom toto nejraději potlačili. V příštích týdnech by toho schopná funkce měla být na Google Meet k dispozici.

Google se ze všech sil snaží nenechat si utéct vzestup práce na dálku. Podobně jako Microsoft přidal svůj videokonferenční nástroj Teams do svého Office balíku, integruje Google Meet k Gmailu. Postavil i novou variantu G Suite, G Suite Essentials — ta obsahuje Meet a úložiště Drive, ale nemusí být svázaná s Gmailem.

Ověřená kvalita nástrojů od Googlu by vás mohla přimět Google Meet minimálně vyzkoušet. Jak dokládá testimonial video, v současnosti ho využívá například globální poradenská společnost PwC. Uvolňování „Google Meet pro všechny“ bude nicméně probíhat postupně se startem od příštího týdne.  

Zdroje: Google Blog 1, Google Blog 2

Štítky dokumentu: Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: